Всесвіт

НАСА показало місце посадки наступної місії на Місяць

Дослідники з НАСА показали ті області, куди можуть приземлитися астронавти під час наступної місії на Місяць. Вони потенційно допоможуть вивчити супутник Землі максимально детально і точно.

База на Місяці / © JAXA

Під час підготовки до відправки астронавтів на Місяць в рамках програми Artemis НАСА визначило 13 потенційних регіонів для посадки в районі Південного полюса Місяця. Кожен регіон містить кілька потенційних посадкових майданчиків для Artemis III, яка стане першою з місій Artemis, він доставить екіпаж на місячну поверхню.

“Вибір цих регіонів означає, що ми на один гігантський крок ближче до повернення людей на Місяць вперше з часів «Аполлона», — зазначив Марк Кірасіч, заступник помічника адміністратора в штаб-квартирі НАСА у Вашингтоні. – Коли ми це зробимо, це буде не схоже ні на одну з попередніх місій, оскільки астронавти відправляться в темні райони, раніше не досліджені людьми, і закладуть основу для майбутніх довгострокових перебувань».

Кожен з цих регіонів розташований в межах шести градусів широти від Південного полюса Місяця і в сукупності містить різноманітні геологічні особливості. Разом ці регіони забезпечують можливість посадки для всіх потенційних можливостей запуску Artemis III.

Для вибору регіонів група вчених і інженерів агентства провела оцінку території поблизу Південного полюса Місяця, використовуючи дані з орбітального апарату НАСА Lunar Reconnaissance Orbiter і десятиліття публікацій і результатів місячних досліджень. Окрім врахування доступності вікна запуску, команда оцінювала регіони на основі їх здатності забезпечити безпечну посадку, використовуючи такі критерії, як схил місцевості, зручність зв’язку з Землею та умови освітлення. Для визначення доступності команда також розглянула сукупні можливості ракети Space Launch System, космічного корабля Orion і системи посадки людини Starship, наданої компанією SpaceX.

Всі розглянуті регіони мають наукове значення через їх близькість до Південного полюса Місяця, який являє собою область, що містить постійно затемнені регіони, багаті ресурсами, і невивчену людиною місцевість.

“Деякі з місць в регіонах розташовані серед найдавніших частин Місяця, і разом з постійно затіненими регіонами дають можливість дізнатися про історію Місяця завдяки раніше невивченим місячним матеріалам», — зазначила Сара Ноубл, Керівник місячної науки Artemis у відділі планетарних наук НАСА.

Група аналізу зважила інші критерії посадки з конкретними науковими цілями Artemis III, включаючи ціль посадки досить близько до постійно затіненої області, щоб екіпаж міг здійснити прогулянку по Місяці, але при цьому обмежити перешкоди при посадці. Це дозволить екіпажу зібрати зразки і провести науковий аналіз в безкомпромісній зоні, що дасть важливу інформацію про глибину, розподіл і склад водяного льоду, який є на Південному полюсі Місяця.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments