Всесвіт

Метеорити все частіше атакують Землю

На території США шукають метеорит. Яскравий спалах на тлі нічного неба спостерігали у чотирьох штатах Теннессі, Іллінойс, Індіана і Кентуккі. Місцеві жителі припускають, що болід не згорів в атмосфері повністю, а досяг поверхні. Вчені поки зберігають мовчання.

51c6a5fd3a02be12c23a9989de3db62f
Згідно зі статистикою, болідів в небі стало більше. Один з них в ніч на п’ятницю не на жарт налякав жителів США. Падіння небесного тіла супроводжувалося сильною ударною хвилею, як при вибуху. Американські астрономи відзначають, що в цьому році метеори в небі над Штатами пролітають в 3 рази частіше, ніж в минулому.


Але навіть протягом цього року дані по болідам розподіляються дуже нерівномірно. Ще влітку кількість повідомлень про метеори трималося на рівні 800-1000 за місяць. Але восени почала різко зростати. До жовтня їх стало вже вдвічі більше. А за неповний листопад у всьому світі про спалахи на небі повідомили вже 2698 раз. Є привід панікувати?


«Дякувати» за зорепади, як вважають дослідники, варто кометі Енке. Вона, як і наша планета, обертається навколо Сонця. Період складає трохи більше трьох земних років. Як відомо, комети складаються із суміші нелетких компонентів і замерзлих газів. Під дією Сонця утворюється хвіст з газу і пилу.


Серед частинок, які вони втрачають по шляху, є і великі. Вони так і залишаються на орбіті комети. Саме через цей шлейф один раз на рік проходить Земля. Найбільш яскраві зорепади зазвичай припадає на кінець жовтня – початок листопада і називається цей метеорний потік Таурідами. Так, за однією з теорій, знаменитий Тунгуський метеорит міг бути великим осколком комети Енке.


Але максимальна інтенсивність потоку Таурідів зазвичай досягає всього-навсього 7 болідів на годину. За однією з гіпотез, посилити метеоритні дощі на Землі міг Юпітер. В цьому році найбільша планета нашої системи увійшла в протистояння з Сонцем. Тобто, опинилася по один бік від зірки з нашою Землею.


І відстань між планетами скоротилося до 4.35 астрономічних одиниць. Своїм гравітаційним полем Юпітер може впливати на пояс астероїдів. А ця зона є основним постачальником метеоритів в атмосферу землі. Таке поєднання орбітальних характеристик планет і метеорних потоків трапляється приблизно раз на 60 років.

Збільшити кількість метеорів в атмосфері планети міг і ще один потік Леоніди. За своєю інтенсивності у десятки разів перевершує Тауріди. Наприклад, на піку активності в окремі роки число болідів може перевищувати 1000 за годину, але це трапляється лише раз на 33 роки. А зараз його інтенсивність буде приблизно вдвічі потужніше, ніж у Таурідів.

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button