Екологія

Метеостанції фіксують посилення екстремальних явищ

Глобальне дослідження, засноване на даних понад 36 000 метеостанцій по всьому світу, підтверджує, що в міру того, як планета продовжує нагріватися, екстремальні погодні явища, такі як хвилі тепла і сильні дощі, стали частішими, більш інтенсивними й тривалими.

Дослідження засноване на наборі даних, відомому як HadEX, і аналізує 29 індексів екстремальних погодних явищ, включаючи кількість днів вище 25 або нижче 0, і послідовних сухих днів з кількістю опадів менше 1 мм. Це останнє оновлення порівнює три десятиліття між 1981 і 2010 роками з 30 роками раніше, між 1951 і 1980 роками.

В цілому індекс показує збільшення кількості теплих днів вище середнього. Це підвищення екстремальних температур може мати руйнівні наслідки для здоров’я людей, особливо для літніх людей і людей з вже наявними захворюваннями. Надмірне тепло є проблемою не тільки для людей, що живуть в містах, але і для сільських жителів, які вже піддавалися впливу днів з температурою вище +50°.

Зрозуміло одне, що екстремальні температури і опади можуть мати драматичні наслідки, про що, наприклад, свідчать дві морські хвилі тепла в Новій Зеландії і найжаркіший та найсухіший рік в Австралії в 2019 році.

Натхнення: earth-chronicles.ru

Кнопка «Наверх»