Екологія

З чого складається Велика тихоокеанська сміттєва пляма

Дослідники вивчили величезне звалище розміром з Техас, що дрейфує по хвилях Тихого океану, і розповіли про те, з чого насправді складається найбільша сміттєва купа в світі.

Коли ми уявляємо собі Велику сміттєву пляму в Тихому океані — найбільшу плавучу купу сміття в світі — в голову приходять образи величезного звалища з пластикових пакетів, пляшок з-під газованої води і кільцевих тримачів, у яких так часто застряють дикі тварини. Але це всього лише помилка, і нова стаття в Scientific Reports переконливо це доводить.

Як з’ясували дослідники, по суті велика частина сміттєвої плями складається зі старих, викинутих знарядь лову. Згідно зі спостереженнями, одні тільки рибальські мережі складаю 46% (а це 79 000 тонн) сміття. Інші складові плавучого смітника — це пастки для вугрів, устриць, ловчі кошика, мотузки і так далі.

Лоуренс Лебретон, океанограф і провідний автор дослідження, в інтерв’ю National Geographic зізнався, що був здивований цією обставиною. «Спочатку ми думали, що знарядь лову буде приблизно 20%, не більше — це середній показник в аналогічних сміттєвих плямах по всьому світу, де на решту 80% припадає як раз побутове сміття».

Як відомо, в даний час великі організації з захисту природи борються переважно з побутовим пластиком — одноразовими пакетами, стаканчиками і столовими приладами, які повсюдно поширені у величезних кількостях, дуже довго розкладаються і тому стають причиною загибелі багатьох цікавих істот. Виявилося, що на воді проблема дещо інша: у цьому році Ocean Cleanup, організація, заснована молодим голландцем Бояном Слатом (Boyan Slat), розпочала роботу по утилізації сміття з океанічного звалища розміром з Техас. Деякі елементи дуже важко видалити — наприклад, фрагменти пінопласту і просто дрібні шматочки пластику, які складають до 8% від загальної маси. Дослідники, у свою чергу, зазначають, що боротися треба в першу чергу з причиною забруднення і встановити контроль за рибальським промислом.

Кнопка «Наверх»
Закрыть