Екологія

Зелений будинок

Румунська некомерційна організація Фонд Джастіна Капра за стійкі технології та винаходи (Justin Capra Foundation for Sustainable Technologies and Inventions, FITS) представила лінію зелених автономних будинків з нульовим споживанням енергії (“пасивний будинок” – cikavosti.com) Soleta zeroEnergy. Житла призначені для заміського будівництва і відрізняються модульною адаптованою конструкцією, екологічно чистими будівельними матеріалами та енергозберігаючими технологіями на основі відновлюваних джерел енергії.

Серія Soleta zeroEnergy складається з декількох будинків, починаючи від невеликого блоку корисною площею 48 кв. м. без урахування веранди, до моделі площею 100 кв.м. для сім’ї з п’яти чоловік. Розумні, вбудовані рішення для зберігання речей здатні дещо збільшити доступний вільний простір.

Нульове споживання енергії не означає, що мешканці будинку будуть жити «при свічках». У будинках передбачено харчування від автономних відновлюваних джерел, що дозволить повністю відмовитися від зовнішніх мереж. Проте, за бажанням можуть бути підключені всі сучасні зручності, включаючи воду та електрику.

Залежно від доступного бюджету, будь-який з представлених будинків може бути обладнаний геотермальною системою підігріву води та опалення, вітряної або сонячною енергетичною установкою і пристроєм для збору води. Річні енергетичні потреби будинків оцінюються в 124,6 кВт / год на один квадратний метр площі.

Великі вікна з низьким коефіцієнтом теплового випромінювання забезпечують максимальне використання природного освітлення і бережуть енергію. Освітлення в темний час нададуть світлодіодні світильники. У холодному кліматі будинок може бути обладнаний піччю-каміном на гранульованому біопаливі – пеллетах. Побутові прилади допомагає контролювати система комп’ютерного моніторингу.

Як повідомляється, будинки виготовляються на 97% з перероблюваних матеріалів, головний з яких – дерево. Кожен блок побудований на модульній основі, що означає наявність можливості розширення простору додаванням додаткових модулів до існуючої будівлі.

Основа будинків – самонесучий каркас з клеєного бруса. Стіни являють собою сучасні і теплі сендвіч-панелі, обшиті зовні дошками і оштукатурені фібробетоном. Легкі будинки можуть бути зведені на дерев’яних фундаментах, що зменшить витрати на будівництво.

Мінімальна ціна самого маленького будинку серії Soleta zeroEnergy становить 25 тисяч євро. Удвічі більша конструкція, що складається з двох об’єднаних блоків, обійдеться в 57 тисяч. У цю ціну входить десятирічна гарантія та монтування, але не входить доставка до місця будівництва. В даний час зразки будинків виставлені в Бухаресті у будівлі посольства США.

Якщо ж ви проживаєте в цегляному будинку і хочете, щоби тепло у вас було постійно, а ви не турбувалися, чи піднімуть ціни на газ, рекомендуємо купляти котли на твердому паливі. Вони забезпечать тепло та затишок у вашій оселі.

[poll id=”1″]


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments