Земля

Вчені запропонували теорію формування Тибетського плато

Витоки формування тибетського плато частково залишаються загадкою. Нове дослідження китайських вчених пропонує свою версію його еволюції.

Mondo79

Загальноприйнята теорія формування пояснює появу найвищого у світі плато в результаті тектонічного процесу, викликаного зіткненням континентальних плит — євразійської та індійської. Але на плато є геологічні структури, які належать різним епохам, і які знаходяться поруч один з одним. Тому, як вважають китайські геологи, одна велика подія не може пояснити його появу.

Нова теорія китайських вчених з Університету наук про землю пропонує пояснення загадки. Дослідники вивчили геологічні структури південного тибетського плато. І на основі отриманих даних вони вважають, що його формування сталося не через одну велику подію, а в результаті ланцюжка тектонічних процесів у різні періоди і кілька етапів.

За словами керівника дослідження Лю Дьоміна, Південне Тибетське плато має складну геологічну структуру, яка не може бути пояснена чинною теорією тектоніки плит.

Дослідники вважають, що цей ланцюжок процесів пов’язаний з теорією фаз «відкриття» і «закриття» верхнього шару «кори» доісторичного океану Нео-Тетіс. І континентальні плити якраз також нагадували процес «відкриття-закриття» у русі один до одного. При цьому теплова і потенційна гравітаційна енергія Землі грали в цьому процесі ключову роль. Таким чином, саме ці процеси, на думку вчених, зіграли головну роль у формуванні складних геологічних структур південного Тибетського плато.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments