Різне

Міфи про Карту Поляка

30-10-14-foto-cikavosti-250x245-1Міф перший: «Власник карти поляка не платить за навчання ніде і ніколи».

Це не так. Безкоштовна освіта в Польщі є, але доступна вона не всім.

Отже, що ж таке безкоштовна освіта в Польщі? Безкоштовну освіту на базі державних навчальних закладів можуть отримати громадяни Польщі, які пройшли конкурс навчального закладу та відповідають вимогам навчального закладу. Тобто отримати місце на бюджетному відділенні – це привілей. Отримати цей привілей можна тільки довівши свою високу академічну успішність, найвищий рівень володіння польською мовою і обґрунтувавши своє бажання вчитися в конкретному навчальному закладі.

Карта Поляка в цьому випадку лише дає можливість кращим абітурієнтам брати участь у відборі на тих же правах, що й громадяни Польщі, а також отримати місце на бюджеті при відповідності вимогам навчального закладу. Якщо успішність, знання польської мови або будь-які інші умови не є задовільними – будь ласка, вчіться на контрактному відділенні і платіть за навчання. Або отримуйте стипендії від урядових або неурядових організацій і не оплачуйте навчання – її оплатять за вас. Хоча умова знання мови – це відносна річ, адже завжди можна скористатися http://www.pl-klub.com/, тим самим, підтягнути рівень знань.

Цим розвінчується міф про те, що власник Карти Поляка навчатиметься безкоштовно. Документ про приналежність до польського народу аж ніяк не гарантує отримання місця на бюджеті, він підтверджує право претендувати на таке місце і тільки.

У будь-якому випадку, отримання освіти в Польщі для українців, які навіть не мають карти поляка це – недорого і зручно. А ще – європейська освіта завжди дає перевагу в майбутньому. Список польських університетів досить широкий, багато з профільних університетів займають високі місця в європейських спеціалізованих рейтингах.

Міф другий: «За наявності Карти Поляка віза для перетину кордону не потрібна, просто потрібно показати її на кордоні і все».

Це не так. Карта Поляка дає привілеї в отриманні довгострокової мульти візи. Тобто віза для в’їзду на територію Польщі та інших країн Шенгенської угоди все одно потрібна. І звертатися до Консульства за місцем проживання для отримання візи потрібно всерівно.

Міф третій: «Карта Поляка дає право безкоштовно лікуватися і обстежуватися в клініках Польщі».

Це не так. Право на безкоштовну медичну допомогу мають право власники Карти Поляка тільки в екстрених випадках. Тобто власник Карти Поляка, перебуваючи на території Польщі несподівано захворів, травмувався і т.д. Але не отримувати систематичне лікування на території Польщі безкоштовно.

Міф четвертий: «Карта Поляка дає можливість купувати нерухомість і реєструвати автомобілі».

Це не так. Власник Карти Поляка не може реєструвати на себе автомобіль, нерухомість, земельні ділянки, купуючи це все на території Польщі. Можна організувати який-небудь законний бізнес і зареєструвати все як активи компанії, що знаходиться на території Польщі.

Міф п’ятий: «Карта Поляка дає право працювати ким завгодно на території Польщі без дозволу на роботу».

Це не зовсім так. Працювати на території Польщі власник Карти Поляка може без дозволу на роботу, але ось список можливих місць роботи все ж має обмеження. Людина, яка не має громадянства Польщі, не може займати посади в державних структурах, правоохоронних органах і працювати лікарем без підтвердження диплома та кваліфікації на території країни.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button