Різне

Будівництво будинку – який матеріал краще:газоблоки, дерево чи цегла

Каркасний будинок

Будівництво будинку - який матеріал краще:газоблоки, дерево чи цегла (1)

Cрок служби та технічні параметри сучасного каркасного будинку часто залишають далеко позаду традиційне дерев’яне житлове будівництво. Нові матеріали і технології дозволяють створити в каркасному будинку такий же внутрішній клімат, як і в традиційному дерев’яному, при цьому скоротити витрати на опалення в кілька разів. У каркасному будинку спочатку вдається закласти хороші теплотехнічні і вологісні характеристики. Такий будинок менш інертний, в ньому відсутня “сирість”, що виникає, наприклад, в кам’яному будинку, він менш схильний до негативних впливів навколишнього середовища. Каркасний будинок – екологічно чистий, комфортний і енергоефективний.

Оскільки загальна вага каркасної конструкції набагато менша, ніж вага конструкції з колод, цегли або залізобетону, тому при будівництві каркасного будинку економія починається вже при установці фундаменту. Якщо ж на ділянці під будівництво “слабкий” грунт, то альтернативи каркасному будинку практично не існує. При каркасному будівництві можливо без серйозних фінансових вкладень додати зовнішньому вигляду і внутрішньому плануванню будинку практично будь-яку архітектурну форму. З’являється можливість втілити в життя оригінальні ідеї архітектора і дизайнера. Причому облицювання каркасного будинку можна виконати таким чином, що він не відрізнятиметься від будинку з цегли або, наприклад , від будинку з цілісних колод.

Будинок з бруса

Будівництво будинку - який матеріал краще:газоблоки, дерево чи цегла (2)

Основною перевагою будівництва будинків з бруса є те, що вони «дихають» і утримують тепло краще, ніж кам’яні будинки. У таких будинках складається більш приємний мікроклімат для людини. Дерев’яні будинки з бруса – безперечно, виглядають дуже красиво. Але згадані вище достоїнства мають місце тільки при правильній побудові і при виконанні всіх вимог до проектування і будівництва брусових будинків.

У будівництві будинків з бруса частіше використовуються хвойні породи: ялина, модрина, сосна, ялиця, кедр. А для будівництва несучих конструкцій будинку більше підходить сосна або модрина.

Ці породи на відміну від ялини та ялиці менше схильні до процесів гниття. У Європі найбільше поширення отримала сосна, як найдоступніший будівельний матеріал. Листяні породи застосовуються значно рідше, з них найбільш використовувані дуб, бук, береза??, ясен, осика. За структурою деревина є природним полімером, що утворюють її клітини – волокна спрямовані вздовж стовбура і мають трубчасту форму. Тому вона має цілу низку переваг: пружністю, високою міцністю, малою щільністю і вагою, низькою теплопровідністю, природною декоративністю, стійкістю до впливу хімічно агресивних середовищ, простотою обробки і монтажу. Особливе значення має низька теплопровідність деревини, оскільки, чим вона нижча, тим буде тепліше у вашому домі.

Будинок з колоди

Будівництво будинку - який матеріал краще:газоблоки, дерево чи цегла (3)

Будівництво будинків з оциліндрованих колод мають практично ті ж достоїнства і недоліки, що і брусові будинки, крім того, їх не можна утеплити, так як зовнішня поверхня стін є лицьовою. Перевагою дерев’яного будинку з колоди є те, що округла форма колоди дозволяє досягти щільного з’єднання колод. За євро- стандартом перепад діаметра оциліндрованої колоди не повинен перевищувати 2-4 мм.

У процесі старіння оциліндровані колоди менше деформується і великим плюсом є те, що будинки, збудовані з оциліндрованих колод не вимагають обробки, через майже однаковий діаметр і високу якість обробки.
Завдяки своїм теплоізоляційним, енергозберігаючим і екологічним характеристикам дерево здобуло славу кращого будівельного матеріалу.

Необхідні пази і замки в оциліндрованій колоді мають математично вивірену форму і виконуються з дуже високою точністю – в результаті вінці оциліндрованного будинки мають мінімальні зазори, а колоди можуть з’єднуватися під будь-яким необхідним кутом.

Будинки з цегли

Будівництво будинку - який матеріал краще:газоблоки, дерево чи цегла (4)

Будинки з цегли десятки років будуть зберігати тепло, приносити затишок їх господарям. Цегляний будинок – споруда, яка цілком може передаватися в спадщину протягом життя декількох поколінь, як мінімум протягом 100-150 років.

Просторий цегляний будинок, не дивлячись на архітектуру, без тіні сумніву можна назвати фамільним будинком. Застосування сучасних теплоізоляційних матеріалів дозволяє впроваджувати ефективну технологію утеплення будинку. Утеплення стіни будинку, збудованого за такими технологіями, відповідає за тепло втрати звичайної цегляної стіни товщиною 2 метра.

Звичайна стіна з цегли товщиною 510 мм вже не проходить за сучасними теплотехнічним нормам наших широт. Щоб досягти необхідного опору теплопередачі стіни, сьогодні необхідно або робити її товщиною 610 мм, або утеплювати. Утеплення виконується двома способами: зсередини і зовні.

Хотілося б перелічити основні переваги цегляних будинків:

  • довговічність
  • низька схильність до атмосферних впливів
  • не схильність до біологічних факторів
  • висока міцність конструкції
  • високий ступінь захищеності від загоряння

Будинки з піноблоків та газоблоків

Будівництво будинку - який матеріал краще:газоблоки, дерево чи цегла (5)

Якісні піноблоки та газоблоки – це сучасний, ефективний, екологічно чистий і економічний при будівництві та експлуатації матеріал. Їх популярність обумовлена ??низкою переваг перед іншими матеріалами. Володіючи щільністю деревини, вони абсолютно не горючі, хімічно нейтральні. У порівнянні з традиційними будівельними матеріалами (камінь, цегла, бетон) піноблоки та газоблоки перевищують їх по тепло- і звукоізоляційним характеристикам. Маючи великі розміри, вони дозволяють значно зменшити час і трудо- витрати на зведення зовнішніх стін і внутрішніх перегородок.

У наш час самим рекомендованим і мабуть самим затребуваним у будівництві стінових матеріалом є блоки з пінобетону або просто піноблоки. Піноблоки використовуються для кладки стін, огороджувальних конструкцій, перегородок, гаражів, дач, сільських будинків, заміських котеджів, а також виробничих будівель і споруд.
При цьому, в малоповерховому житловому будівництві будинків з піноблоків, а так само при будівництві будівель і споруд іншого призначення – важливо знати особливості експлуатації піноблоків та газоблоків як стінового будівельного матеріалу і технологічні рекомендації при роботі з піноблоками та газоблоками для виключення тих чи інших помилок як у процесі будівництва житлових і нежитлових приміщень, так і в перспективі їх використання.

В даний час все більшим попитом користується такий напрямок в будівництві, як зведення будинків і котеджів з пінобетонних та газобетонних блоків. Цей матеріал досить економічний, можете просто перевірити газоблоки ціна львів, чи в іншому місті, він відрізняється рядом специфічних властивостей і якостей від інших будівельних матеріалів в позитивну сторону.

Монолітно-каркасний будинок

Будівництво будинку - який матеріал краще:газоблоки, дерево чи цегла (6)

Монолітне малоповерхове будівництво будинку займає мало часу в порівнянні з тим строком, який йде на зведення цегляних будинків. Практика показує, що будівництво каркасно-монолітних будинків можна завершити в 10 разів швидше.

Монолітно- каркасне будівництво є одним з найбільш технологічних способів зведення будинків. Гнучкість технології монолітного будівництва котеджів дозволяє реалізувати будь-який архітектурний задум, створити будь-яку форму споруди і рельєф фасаду.

Внутрішнє планування будинку, зведеного за принципом монолітно-каркасного будівництва, володіє більшою свободою, ніж при іншому, більш традиційному способі споруди. Ви можете вибрати планування з відкритими просторами в сучасному європейському стилі.

Найчастіше складні ґрунти (пісок, торфовище) або неоднорідний рельєф ускладнюють будівництво будинків, а каркасно-монолітні будинки набагато легше котеджів, зведених з інших матеріалів. Каркасні заміські будинки практично не обмежені в поверховості, котедж може бути зведений на будь-якому грунті, на легкому і неглибокому фундаменті.

Монолітне індивідуальне будівництво вигідно – скорочені терміни зведення будинку дозволять істотно скоротити витрати.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments