Різні цікавинки

Чим чистити чавунну ванну

foto_cikavosti_16.09.2014-09_resizedВанна кімната – це місце, де ми проводимо невеликий, але істотний відрізок свого життя, тому так важливий затишок і чистота цього місця, а також безпосередньо самої ванни, адже часто про господиню судять саме по тому, як виглядає цей куточок її квартири. Сьогодні на ринку представлено безліч видів ванн: це і недорогі сталеві ванни, легкі акрилові, всіх кольорів і розмірів, або дорогі ванни з кераміки та штучного каменю. Але багато хто до цих пір віддають перевагу ваннам з чавуну, зокрема, таким як ванни рока, за їх міцність, довговічність, білизну і ефектний зовнішній вигляд. Приділяючи лише кілька хвилин на тиждень догляду за цією ємністю, а також знаючи, чим чистити емальовану чавунну ванну, ви зможете зберегти її в незмінно доброму стані на довгі роки.

Щоденний догляд за чавунною ванною

Чавунна ванна досить проста в догляді і не вимагає багато сил для чистки, особливо, якщо ви приділяєте їй уваги хоча б раз на день, адже свіжі плями легше видаляються, і вам не доведеться користуватися сильнодіючими хімічними засобами, які псують емальовану поверхню ванни.

Чим краще чистити чавунну ванну при щоденному догляді? Господині вибирають різні побутові засоби, які напевно вже є у вас вдома, примітивне господарське мило, розчин соди або звичайний розчин відбілювача.

Щоденний догляд за ванною виглядає наступним чином: спочатку ванна змочується водою, далі наноситься засіб для чищення і розподіляється за допомогою губки по всій поверхні. Особливу увагу варто приділити найзабрудненішим місцям, можливо, там доведеться навіть прикласти зусилля і пройтися щіткою або капроновою мочалкою. Далі засіб для чищення змивається водою з душу. Щоб домогтися по-справжньому дієвого ефекту і уникнути важких в’їдливих плям і забруднень, поверхню ванни варто висушити, щоб запобігти дії залишкової вологи.

Догляд за ванною з плямами, які важко вивести

Якщо ваша ванна знаходиться в запущеному стані, ви не встигли своєчасно видалити бруд, то швидше за все простими методами тут не обійтися, знадобляться спеціальні чистячі засоби для чавунної ванни.

Основні види важких забруднень у ванній:

– жовті плями і патьоки, що з’являються у зв’язку з наявними у воді домішками заліза, марганцю та інших елементів;
– іржа, поява якої пов’язано з високим вмістом заліза у воді, а також із зношеністю водопровідних труб;
– вапняний наліт, пов’язаний з так званою жорсткістю води, тобто об’ємом містимих у воді сполук кальцію і магнію.

Вам допоможуть впоратися з подібними проблемами спеціальні сильнодіючі засоби на лужній основі, наприклад, рекомендовані майстрами по ремонту «cif», «comet», «саннокс» і багато інших.

Всі ці засоби зазвичай підходять не тільки для ванни, але і для раковини, кахельної плитки. Просто нанесіть їх на забруднення, залиште на кілька хвилин і змийте теплою водою.

Чим користуватися не варто

Чим чистити нову чавунну ванну не можна, так це щітки з твердою щетиною, металеві мочалки, миючі засоби з абразивними властивостями і агресивні рідини з вмістом активних кислот. Такі засоби залишають невеликі подряпини на поверхні, псують емаль, з часом ванна втрачає свій блиск і гладкість, а очистити її можуть вже лише дуже потужні хімікати.

Таким чином, якщо ви хочете, щоб ваша чавунна ванна служила вам довго і не втрачала своєї первинної білизни і блиску, то обов’язково подбайте про щоденний догляд за її поверхнею. Якщо ж ваша ванна вже в запущеному стані, і її зовнішній вигляд залишає бажати кращого, то завжди можна скористатися спеціальними засобами для її очищення і відновлення. Адже ванна – це той предмет інтер’єру, який служить нам довгі роки.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button