Наука

Мігрені і головного болю знайшли нове пояснення

Нове дослідження підтвердило генетичний зв’язок між мігренню та рівнем цукру в крові.

Image by Jerzy Gerecki from Pixabay

Мігрень та пов’язані з глюкозою ознаки, такі як інсулін натще та діабет 2 типу, відомі як поширені супутні захворювання. Зараз вчені виявили специфічний генетичний зв’язок, який допоможе розробити нові методи лікування головного болю.

“Виявивши генетичні кореляції та загальні локуси та гени, ми встановили причинно-наслідковий зв’язок і, таким чином, підтвердили та покращили розуміння взаємозв’язку між мігренню, головним болем та глікемічними характеристиками», — пишуть автори дослідження.

“Ще в 1935 році мігрень описували як “глікемічний головний біль”. Такі глікемічні ознаки, як резистентність до інсуліну, гіперінсулінемія (надлишок інсуліну), гіпоглікемія (низький рівень цукру в крові) і діабет II типу, пов’язані з мігренню і головним болем», — пояснює Дейл Найхольт, професор центру геноміки і персоналізованого здоров’я Технологічного Університету Квінсленда в Австралії.

Зараз дослідники проаналізували геноми тисяч хворих на мігрень, щоб з’ясувати, чи можна визначити будь-які генетичні зв’язки з рівнем цукру в крові. Вони провели перехресний аналіз ознак, щоб ідентифікувати загальні геномні регіони, локуси, гени та шляхи, а потім перевірили випадкові відносини.

Так, вчені спостерігали генетичну кореляцію інсуліну натще і глікозильованого гемоглобіну як з мігренню, так і з головним болем. “Ми також виявили ділянки, які містять генетичні фактори ризику, загальні для мігрені та інсуліну натще, глюкози натще та глікованого гемоглобіну, а для головного болю — загальні ділянки з глюкозою, інсуліном натще, глікованим гемоглобіном та проінсуліном натще», — пояснюють автори дослідження.

Виявлення генетичних зв’язків є кроком вперед у розумінні того, як проявляється мігрень та пов’язані з нею глікемічні ознаки та розробці нових ліків.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button