Наука

Фізики пропонують використовувати моркву і буряк замість цементу в бетоні

Фізики пропонують проводити зміцнення бетону морквою і буряком. Додавання волокон коренеплодів підвищує міцність і екологічність суміші.

Физики предлагают использовать морковь и свеклу вместо цемента в бетоне

Розробки в цьому напрямі ведуться учасниками дослідницького проекту під назвою B-SMART, який націлений на екологізацію у сфері будівництва. До складу проекту увійшли європейські інженери. Сама ініціатива втілюється під безпосереднім керівництвом Ланкастерського університету. Разом з дослідниками, учасники B-SMART вивчають вплив волокон коренеплодів на окремі характеристики цементу. Перші випробування вже підтвердили, що цукровий буряк і морква істотно збільшують механічну міцність цементу.

За словами провідного дослідника, професора Мохамеда Саафі, що спеціалізується на структурній цілісності матеріалів, цементні нанокомпозити, створені в рамках даного проекту, сформовані за рахунок об’єднання звичного портландцементу з частками, які витягли з відходів коренеплодів, отриманих із харчопрому. Хімік зазначив, що створені композити відрізняються підвищеними механічними і мікроструктурними властивостями в порівнянні зі звичайним цементом. До того ж, за даними Саафі, виробництво вимагає меншої кількості цементу, що призводить до падіння рівня споживання енергії та викидів СО2.

До складу звичайного бетону входить вода, заповнювачі, а також портландцемент. Останній являє собою в’яжучий компонент, що забезпечує тверднення та зміцнення бетону. Вчені у складі B-SMART з’ясували, що після додавання нановолокон коренеплодів в бетонну суміш підвищується вміст гідрату силікату кальцію, іншого компонента, який являє собою речовину. Дослідники з’ясували, що подібний метод розведення бетонної суміші знижує необхідну кількість портландцементу до 40 кг на кубометр.

На поточний момент дослідницька група має намір реалізувати ряд експериментів по додаванню в склад цементної суміші нанопластинок з волокон різних овочів. Цементна промисловість на сьогодні залишається однією з найбільш енергоємних галузей з викидами СО2. На кожну тонну цементу припадає близько 900 кг вуглекислого газу. За відомостями видання, на процес випуску цементу припадає близько 8% від обсягу загальносвітових викидів вуглекислоти. Ймовірно, в наступні 30 років обсяги випуску цементу будуть подвоєні.

Кнопка «Наверх»
Закрыть