Земля

Мікрокраплі води здатні перетворюватися в перекис водню на холодних поверхнях

У своїй рідкій формі вода – відносно нешкідлива речовина з невеликою хімічною активністю. Але, як з’ясували вчені, в масштабі крихітних крапельок вода стає реактивною.

Image by Krzysztof Pluta from Pixabay

У мікрокраплі води розмірів в мільйонні частки метра частина присутніх молекул H2O може перетворюватися в перекис водню, H2O2. Це агресивне хімічна речовина, зазвичай використовується в якості дезинфікуючого засобу.

Вчені з Університету Стенфорда вперше повідомили про цю несподіваному поведінку в розпорошених мікрокраплях води торік. Тепер з’ясувалося, що таке ж перетворення відбувається, коли мікрокраплі просто конденсуються з повітря на холодних поверхнях. Нові результати припускають, що перетворення води в перекис водню – це звичайне явище, що відбувається в тумані, краплях дощу і всюди, де мікрокраплі утворюються природним чином.

На фото показаний конденсат мікрокрапель води, що утворився на поверхні скляного контейнера з холодною водою (зліва), і зображення мікрокрапель води, що утворилися на полірованій поверхні кремнію (праворуч). Надано: Дже Ге Лі і Хен Су Хан.

Це дивовижне відкриття може привести до створення більш екологічних методів дезінфекції поверхонь або стимулювання хімічних реакцій. Дослідники також припускають, що ця недавно виявлена здатність води могла зіграти ключову роль у запуску хімічних процесів на Землі мільярди років тому.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button