Людина

Спогади залишили «відбитки» активності в різних відділах мозку

Коли ми згадуємо щось, в нашому мозку активуються певні зони. Тепер дослідники визначили ключові «центри обробки інформації» в нашому мозку, які пов'язані з різного роду спогадами

Дослідники проаналізували активність різних відділів мозку випробовуваних під час того, як вони згадували різні події. Авторам вдалося простежити активацію областей мозку, пов’язаних з тими чи іншими переживаннями.

Коли люди уявляють собі подібні типи подій, то роблять це по-різному, тому що у кожної людини свої спогади і пов’язані з цим емоційні переживання. Одна з цілей дослідників, що вивчають мозок людини, полягає в тому, щоб зрозуміти процеси, пов’язані з пам’яттю і з’ясувати, як вони пов’язані з активностями тих чи інших зон мозку.

У новій роботі, опублікованій в журналі Nature Communications, вчені попросили 26 учасників згадати певні події, такі як водіння автомобіля, відвідування весілля або вечеря в ресторані. Сценарії були підібрані так, щоб кожен учасник міг переосмислити їх по-своєму. Наприклад, коли дослідники просили добровольців згадати й описати випадок, пов’язаний з танцями, одна людина могла згадати, як його дочка брала участь в танцювальному концерті, в той час, як інший міг уявити себе танцюючим на сцені.

Вербальні описи учасників були зіставлені з обчислювальною лінгвістичною моделлю, яка аналізує значення слів і створює їх чисельні уявлення. Випробовуваних також попросили оцінити деякі аспекти спогадів, такі як зв’язок зі звуком, кольором, рухом і різними емоціями. Під час дослідження активність мозку учасників вимірювали за допомогою функціональної магнітно-резонансної томографії (фМРТ).

Використовуючи дані фМРТ, вербальні описи та оцінки випробуваних, дослідники змогли виділити патерни мозкової активності, пов’язані з переживаннями кожної людини. Наприклад, якщо учасник представляв собі, як ішов на червоне світло, активувалися ділянки мозку, пов’язані з пам’яттю про рух і кольори. Використовуючи ці дані, дослідники побудували функціональну модель мозку кожного учасника, створивши унікальну сигнатуру активності їх мозку.

Дослідники змогли виділити кілька областей мозку, які обробляли інформацію і відповідали за запам’ятовування людей, об’єктів, місць, емоцій і відчуттів. Вчені також змогли спостерігати, як патерни мозкової активності в цих нейронних мережах розрізняються для кожного учасника в залежності від деталей спогадів і уяви.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button