Екологія

Мікропластик вперше був виявлений в крові свиней і корів

Вчені з Амстердамського вільного університету, Нідерланди, вперше виявили наявність мікропластика в крові корів і свиней. Фахівці висловлюють занепокоєння з приводу того, як просто частинки можуть переміщатися по харчовому ланцюжку.

На даному етапі досліджень неможливо встановити остаточний зв’язок з ризиком для здоров’я людини, необхідні додаткове вивчення.

Вчені кажуть, що це відкриття може мати серйозні наслідки для громадського здоров’я, але попереджають, що необхідні додаткові дослідження для оцінки рівня токсичності й того, як мікропластик може передаватися людям (через яловичину і свинину).

Експерти побоюються, що мікропластики можуть накопичуватися в органах або потрапляти в молоко тварин. В рамках роботи Хізер Леслі, керівниця дослідження, вивчила аналізи 12 корів і шести свиней: «ми виявили докази наявності пластикових частинок в крові сільськогосподарських тварин. В інтересах захисту здоров’я тварин і людини необхідно продовжити вивчення цього зароджується сигналу впливу забруднення пластиком в харчовому ланцюзі. Ми вже знаємо, що сотні інших тварин також накопичують мікропластик у своїх тілах. Але у корів і свиней раніше ми його не виявляли”. 

Вважається, що мікропластик може потрапляти в рослини з ґрунту.  Попередні дослідження також показали, що ці частинки не можуть бути розщеплені кишківником і часто потрапляють в гній.

Раніше цього року вчені вперше виявили пластик у м’язах морських черепах, підтвердивши, що забруднення впливає на морське життя на хімічному рівні.

На жаль, крихітні частинки пластику тепер є скрізь. Вони потрапляють у воду, ґрунт і атмосферу від пластикових пакетів і пляшок, підошов нашого взуття і шин автомобілів. Вважається, що наші тіла можуть позбавлятися від деяких з мікропластиків, однак, як показують дослідження вони можуть проникати в нашу кров і органи.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button