Екологія

Створено глобальний атлас вітрів. Він допоможе розвитку екоенергетики

Вчені з Корнельського університету випустили новий глобальний атлас вітру. Це цифровий збірник, в якому містяться задокументовані екстремальні швидкості вітру для всіх частин світу. Такі дані допоможуть інженерам вибрати місця для турбін в будь-якому регіоні й прискорити розвиток стійкої енергетики.

Image by ?? ? from Pixabay

Згідно з дослідженням «Глобальна оцінка екстремальних швидкостей вітру для додатків вітроенергетики», опублікованому в журналі Nature Energy, новий атлас вітру є першим загальнодоступним, однаковим і зрозумілим з географічної точки зору (набори даних прив’язані до місць) описом екстремальних швидкостей вітру.

За словами дослідників, знання екстремальних швидкостей вітру є ключем до проєктування турбіни з точки зору економічної ефективності, правильного вибору моделі і структурної цілісності на будь-якій конкретній ділянці. Раніше в багатьох місцях оцінки екстремальних вітрових навантажень на проєктах були неточними через обмежену кількість вимірювань на місці.

Зараз вітряні турбіни виробляють безвуглецеву електроенергію більш ніж в 90 країнах.

Створення нового атласу було викликано зростаючими потребами в екологічно чистій енергетиці. Кількісна оцінка екстремальних вітрів може бути також корисна в додатках цивільного будівництва і при аналізі надійності конструкцій висотних будівель і транспортних систем.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button