Земля

Вчені довели, що кинджал Тутанхамона виготовлений з позаземного матеріалу

В рамках спільного проекту археологам з Єгипту та Італії вдалося довести, що один з кинджалів, які належали Тутанхамону і був виявлений Говардом Картером в 1925 році, створений з позаземного матеріалу. Результати наукового дослідження були опубліковані в журналі Meteoritics & Planetary Science.

За словами одного з авторів роботи, вчені вважають, що зброя могла бути виготовлено з частинок метеорита, який впав на територію цього регіону в той час. Швидше за все, і інші невеликі елементи декору, а також предмети, що використовувалися в ритуальних і церемоніальних цілях, виготовлялися з метеоритного заліза.

На одному з етапів дослідження експерти зробили рентгенофлуоресцентний аналіз елементного складу ножа. У результаті з’ясувалося, що основним елементом для створення леза послужило залізо, проте в його складі виявлено перевищена концентрація нікелю і кобальту. Подібні показники мають і метеорити, знайдені на території Єгипту вздовж берегової лінії Червоного моря.

Додатковим фактором, що вказує на те, що виріб може бути створено з метеорита, є мистецтво обробки і використання міді, бронзи, а також золота, яким єгиптяни оволоділи близько 6 тисяч років тому. Крім того, вчені уточнюють, що в трактатах стародавніх єгиптян неодноразово згадується про залізо, що падає з висоти.

Нагадаємо, що до цього випадку в 2013 році археологи на кладовищі, розташованому поруч з річкою Ніл, виявили дев’ять почорнілих залізних кульок, які також були виготовлені з метеорита.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button