Земля

Пожежі в Австралії досягли площі 4,5 тис. кв. км

Пожежі в Австралії досягли площі 4,5 тис. кв. км. Влада країни побоюється, що із-за високої температури вогонь може поширитися ще сильніше і зачепити великі міста.

Влада країни заявила, що в результаті пожеж згоріло вже 4,5 тис. кв. км території країни. При цьому площа може збільшитися з-за високої температури — в середньому вона досягає позначки 42 °С. За прогнозами синоптиків, у деяких штатах температура може досягти і 45°С.

Влітку в Австралії часто виникають пожежі, проте дослідники відзначають, що в 2019 році вони вперше досягли катастрофічних масштабів.

«У таких умовах будь-яка пожежа може вийти з-під контролю», — зазначив Крістін Відінмайер, помічник директора Кооперативного інституту досліджень навколишнього середовища Університету штату Колорадо-Боулдер. «Ці пожежі на цей раз гігантські і неконтрольовані».

Раніше влада Австралії заявила, що лісові пожежі знищили близько 10% території національних парків в штаті Новий Південний Уельс. При цьому безповоротно зникли близько 20% Блакитних гір, які входять до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

 

Представник ради з охорони природи країни Кріс Гембіан назвав пожежі «глобальною трагедією» і «абсолютною кризою». Він додав, що вогонь продовжить поширюватися на південному сході Австралії і може зачепити великі міста — наприклад, Сідней.

Пожежні попередили населення про те, що якщо вони залишаться в зоні ризику, то їм можуть не надати допомогу. Вони закликали їх стежити за новинами і подбати про свою безпеку самостійно.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments