Головна / Аналітика / Мільйони місць з карт Google ніколи не існували. Як так вийшло?

Мільйони місць з карт Google ніколи не існували. Як так вийшло?

Мільйони організацій, дані про яких розміщені в картографічному сервісі Google Maps, насправді не існують і ніколи не існували. Це вдалося виявити завдяки розслідуванню журналістів The Wall Street Journal. Серед 200 мільйонів місць, доданих за минулі роки в карти Google, близько 11 мільйонів є помилковими.

Як це відбувається? Власники бізнесів, щоб їх компанії частіше з’являлися в результатах пошуку, розміщають свої офіси на картах, при цьому для однієї і тієї ж організації може бути до 10 фальшивих адрес. Особливо розумні здогадуються поміняти номери телефонів та адреси конкурентів на свої, щоб клієнти зверталися саме до них.

Якщо ви банально захочете знайти фахівця вузького профілю на Google Maps (на зразок сантехніка), будьте готові до того, що більша частина результатів виявляться помилковими.

The Wall Street Journal звернулися в Google, і тільки після цього корпорація почала боротися з фальшивими адресами. У коментарі представники пошукового гіганта заявили, що регулярно виявляють шахраїв і проводять перевірки за адресами, ось тільки в це не дуже віриться. Так, за даними WSJ, два роки тому Google сама спонсорувала дослідження Каліфорнійського університету в Сан-Дієго, за результатами якого тільки 0,5% від загальної кількості пошукових запитів може привести до шахраїв. Журналісти вважають, що ці дані сильно применшені.

Багато користувачів поскаржилися на те, що в картах Google дійсно багато помилкових адрес. Так, Ненсі Картер зі штату Вашингтон витратила понад три години, щоб знайти сервісний центр для ремонту механізму гаражних дверей. Перед цим вона поїхала у два місця, керуючись Google Maps: за однією адресою розташовувався магазин продуктів, на іншому зовсім стояла трансформаторна будка.

Не зовсім зрозуміло, чому Google не проводить більше перевірок щодо недобросовісних організацій, адже в першу чергу неточності з пошуком чинять негативний вплив на сам картографічний сервіс. Так, компанія може похвалитися, що в Google Maps «сотні мільйонів нових місць», але чи варто воно того? Тим більше в пошуковику заявляють, що нещодавно заблокували понад 150 тисяч користувачів, які «порушували умови користування сервісами Google».