Аналітика

Про що попереджав Стівен Хокінг?

Стівен Хокінг, відомий дослідженнями чорних дір і розвитком загальної теорії відносності. Але вчений часто виходив за рамки власних наукових інтересів, використовуючи свою славу, щоб звернути увагу на те, що вважав загрозами для існування людства в прийдешні десятиліття.

Люди повинні покинути Землю

Хокінг хвилювався про те, що людство складає яйця в одну корзину — Землю. Десятиліттями вчений закликав людей почати процес заселення інших планет.

Фізик був упевнений, що людство в кінцевому підсумку впаде жертвою катастрофи грандіозних масштабів. Найбільше його хвилювали події з низькою ймовірністю, але сильним впливом, наприклад, удар великого астероїда на нашій планеті. Також Він розглядав й інші ризики — штучний інтелект, зміна клімату, генетично модифіковані віруси і ядерна війна.

Машини можуть повстати

Хокінг визнавав величезні можливості, які з’явилися завдяки розвитку штучного інтелекту, але також попереджав про небезпеку розумних машин. У 2014 році він сказав, що «розвиток повністю штучного інтелекту може покласти кінець людської раси».

Глобальне потепління наближається до переломного моменту

Кембриджський фізик розглядав глобальне потепління як одну з найбільших загроз для життя на планеті. Вчений особливо побоювався так званого переломного моменту, коли глобальне потепління можна буде повернути назад.

Він також висловив стурбованість рішенням Америки вийти з Паризької угоди.

«Ми близькі до переломної точки, коли глобальну поведінку буде неможливо повернути назад. Дії Трампа можуть довести землю до межі, і вона стане подібна Венері з температурою 250 градусів і дощами з сірчаної кислоти», — говорив Він.

Інопланетяни можуть бути ворожими

Існує проект SETI (програма з пошуку позаземного розуму), присвячена обчисленню сигналів від розумних істот, які проживають у нашому Всесвіті. Але Хокінг радив утриматися від активного пошуку інопланетних цивілізацій, які можуть ховатися в космосі.

У 2010 році він сказав, що інопланетяни можуть просто зробити набіг на Землю з метою захопити ресурси і після рушити далі.

Нагадаємо, що Стівен Хокінг помер у себе вдома, в Кембриджі, 14 березня 2018 року.

Кнопка «Наверх»
Закрыть