Здоров'я

Мільйони людей помираює через проблеми з серцем, пов’язаних з поганим харчуванням

У країнах Європи все більше людей помирають через те, що вживають занадто багато солі і недостатню кількість овочів, повідомляють експерти з Університету імені Фрідріха Шиллера в Німеччині. Нездорове харчування є найбільш смертоносним в Узбекистані, в той час як жителі Іспанії та Ізраїлю мають найбільш корисне для серця харчування.

Щоб прийти до таких висновків, дослідники проаналізували, скільки смертей від серцево-судинних захворювань можна віднести до раціону харчування з високим вмістом солі і з низьким вмістом овочів, горіхів і цільнозернових продуктів. Згідно з отриманими даними, майже половину з 4,3 мільйона смертей від серцевих проблем, зареєстрованих на континенті в 2016 році, можна пояснити поганими звичками харчування. Фахівці склали таблицю, що демонструє, що жителі країн Східної Європи, Росії та Центральної Азії, а також Німеччини піддаються високому ризику передчасної смерті через нездоровий раціон харчування, в той час як серцево-судинне здоров’я жителів Центральної і Північної Європи рідше страждає від поганого харчування. Так, в країнах, які очолюють список, в 9 раз більше людей вмирають з-за неправильного харчування, ніж жителі країн, що знаходяться на протилежному кінці списку.

Результати, засновані на даних за період з 1990 по 2016 роки, показують, що люди мають різні проблеми з харчуванням у різних країнах. Наприклад, у Швеції та Норвегії, на думку вчених, брак достатньої кількості горіхів і насіння є харчовою звичкою, яка найбільшою мірою пов’язана з серцевими захворюваннями. При цьому в більшості країн Центральної і Східної Європи, а також у країнах Центральної Азії, брак цілісного зерна в раціоні викликає найбільшу стурбованість.

Згідно з проведеним дослідженням, до країн, жителі яких мають найбільш небезпечний для серцево-судинного здоров’я раціон харчування, відносяться Узбекистан, Туркменістан, Киргизія, Україна, Молдова, Азербайджан, Білорусь, Таджикистан, Казахстан і Росія, у той час як раціон харчування жителів Іспанії, Ізраїлю, Франції, Нідерландів, Андорри, Данії, Бельгії, Швейцарії, Норвегії та Італії в найменшій мірі надає негативний вплив на роботу серця і судин.

Натхнення: healthvesti.com


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button