Земля

Підземна річка довжиною 1600 кілометрів тече під Гренландією

Глибоко під замерзлим покривом Гренландського крижаного щита простягається на 1600 кілометрів долина, в якій тече підземна річка, що переносить воду з Центральної Гренландії до північного узбережжя.

У минулому літаки, що літають над Гренландією, частково нанесли на карту скелясту підґрунтову долину під льодом, але їх радіолокаційне покриття регіону залишило прогалини, сказав Крістофер Чамберс, науковий співробітник Університету Хоккайдо в Саппоро, Японія.

Щоб побудувати більш чітку картину того, що ховається під поверхнею Гренландії, Чемберс і його колеги створили симуляцію, щоб досліджувати долину на різних глибинах і моделювати, як вода може танути з поверхні льодовика на глибину нижче, створюючи поточну річку, сказав Чемберс Live Science. Він представив свої висновки на щорічному засіданні Американського геофізичного союзу (AGU).

Радарні карти показали, що дно долини було надзвичайно рівним на глибині 300 метрів і 500 метрів нижче поверхні, сказав Чемберс. Це може бути ділянка з активною ерозією або відкладенням опадів, таких як річка, пояснив він.

Оскільки ця річка буде протікати в темряві протягом сотень кілометрів під льодом, дослідники назвали її “темною рікою”.

Подземная река длиной 1600 километров течет под Гренландией

Темна річка, ймовірно, не має дуже сильної або постійної течії, тому що танення льодовика розсіюється на великій площі, сказав Чемберс.

Річка іноді може бути досить потужною “але тільки в певний час”, коли великі резервуари талої води накопичуються, а потім випускають в долину, додав він.

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button