Авто

Міські сонячні робомобілі з максимальною енергоефективністю

Японська Teijin об’єдналася з австралійською компанією Applied Electric Vehicles (раніше AEV Robotics), щоб створити нестандартний міський електромобіль. Чотиримісна модель буде відрізнятися високою енергоефективністю, невеликою максимальною швидкістю і здатністю заряджатися завдяки енергії сонця.\

Teijin працює в різних сферах. У число її інновацій входять пожежний костюм нового покоління, передові вуглепластики, якими зацікавилася General Motors, автомобільна тканина на рослинній основі, створена спільно з Mazda, і безрамкове лобове скло з полікарбонату Panlite.

Остання розробка знайшла застосування в новому прототипі Teijin, який описується як LS-EV, тобто мало швидкісний електромобіль. Про те, наскільки мала швидкість моделі, не повідомляється.

Прозора, легка і ударостійка полікарбонатна смола Panlite добре підходить для автомобільних вікон. Матеріал дозволяє знизити вагу транспортного засобу, забезпечує високу безпеку і не пропускає інфрачервоне випромінювання, сприяючи підтримці комфортного мікроклімату в салоні.

У LS-EV з Panlite виготовлені не тільки вікна, але і дах, в яку вмонтовано сонячна батарея на 330 Вт. Інтеграція фотомодулів в автомобілі – один з основних напрямків діяльності Applied Electric Vehicles. Минулого року вона отримала від уряду Австралії 1,5 мільйона доларів США на розробку безпілотного електромобіля, що забезпечує 60% своїх потреб в електроенергії за допомогою сонця.

Але головне, що дала Applied EV прототипу LS-EV – роботизована платформа Blanc Robot. Вона передбачає управління всіма системами автомобіля «по дротах», підтримує автономне водіння і наділена енергоефективною силовою установкою.

Точні характеристики не названі, але Teijin заявляє, що завдяки невеликій швидкості і застосування передових легких матеріалів, для руху LS-EV потрібно приблизно стільки ж енергії, скільки витрачає людина при ходьбі.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button