Технології

«Мох FM»: перший прилад, який запрацював на рослинній електриці

Зазвичай мох — не надто вражаюча рослина. Але майже в усьому світі, за винятком посушливих районів, ви зустрінете його м’які зелені «ворсинки». А тепер мох ще й став джерелом енергії: з’єднавши проводами десять горщиків моху, кембріджські вчені набрали достатньо «моховитої» електрики для FM-радіоприймача.

elektryka_vid_mohu_450

Мох дає струм за допомогою так званої фото-мікробної паливної батареї, яка складається з трьох основних частин: анода, що збирає електрони, які мох бере з води в процесі фотосинтезу; катода, де електрика споживається; а з’єднує їх зовнішній ланцюг. Кожен з десяти горщиків приєднаний до своєї ФМПБ, і всі вони підключені до звичайного акумулятора.

Акумулятор запасає всю енергію, що залишається від процесу — поки це не більше 0,01 % від вихідної потужності — і дає її радіоприймачу. Поки цього достатньо всього для двох хвилин роботи динаміка і тюнера. Але в майбутньому все має змінитися: в Університеті штату Джорджія придумали, як отримати від рослин енергії вдвічі більше, ніж від сучасних фотоелектричних батарей — за допомогою нанотрубок. Як тільки ці два підходи об’єднаються, ми побачимо, як не тільки мох, але і дерева на наших вулицях стануть зеленими джерелами енергії — в прямому сенсі слова.

[youtube]YV8nKPdu_Xs[/youtube]

Кнопка «Наверх»
Закрыть