Технології

Дослідники створили «двовимірне золото», яке в мільйон разів тонше, ніж ніготь

Вчені з Університету Лідса створили найтонше в світі золото. Його товщина — всього два атоми, воно в мільйон разів тонше за людський ніготь. Золото вже планують використовувати в машинобудуванні, космічній галузі та медицині.

Пластівці золота є гнучкими — їх можна використовувати в гнучких екранах, електронних чорнилі і прозорих провідних дисплеях. Випробування показують, що матеріал в десять разів ефективніше в якості каталітичної підкладки. Це означає, що золото може значно збільшити швидкість проведення медичних діагностичних тестів, а також ефективність систем очистки води.

Дослідники з Лідського університету планують прискорити виробництво двовимірних матеріалів. На думку групи, метод, використовуваний для створення золота, «може призвести до інновацій у виробництві наноматеріалів», і зараз вчені зосереджені на поширення цього процесу по всьому світу.

 

Графен, наприклад, був одним з перших 2D-матеріалів, але пізніше вчені не змогли використовувати його у виробництві. За словами професора Стівена Евенса, який керував дослідженнями, виготовлення графену було значним проривом, але «перевід будь-якого нового матеріалу в робочі продукти займає набагато більше часу».

Однак 2D-золото володіє набагато більшим потенціалом, упевнений він.

«У нас є певні ідеї про те, де золото можна використовувати, особливо в каталітичних і ферментативних реакціях, — зазначив Еванс. — Ми знаємо, що це буде більш ефективно, ніж існуючі технології».

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button