Технології

Найкращі винаходи 2016 року (фото)

Список найбільш вражаючих винаходів 2016 року склав журнал Time. Тут відібрано 15 найбільш технологічних із них — ці розробки вже змінили світ, стали частиною сьогодення і майбутнього.

f0cfc4798e5a44607f0ff26ccf741a0b

Втілена фантастика

Ідеї багатьох винаходів, які увійшли в список Time, запозичені з фантастичних творів. Наприклад, самостійно зашнуровуючі кросівки Nike показали у фільмі «Назад в майбутнє», і демонстрація їх роботи стала одним з найбільш пам’ятних моментів картини.

З деякими пристроями майбутнього читачі вже знайомі. Так, левітуюча лампа Flyte дебютувала на KickStarter. Дах з сонячних панелей особисто представив засновник Tesla Ілон Маск. Що говорити про PlayStation VR або Apple AirPods!

1 . Левітуюча лампа Flyte складається з підставки і джерела світла. Всередині підставки і основи – потужні електромагніти, які і забезпечують реалізацію ефекту левітації. Енергія лампочці передається без проводів за рахунок створення електромагнітного поля. Вартість 349 доларів.

2. Дах сонячних панелей Tesla на вигляд не відрізняється від звичайного. Tesla пропонує на вибір чотири різні покриття – шиферну плитку, текстуроване скло, глянсову скляну плитку і черепицю в тосканському стилі.

3. Кросівки Nike Hyperadapt 1.0, які зашнуровуються самі за рахунок використання незвичайного механізму. Користувачеві досить активувати сенсор тиском стопи, і шнурки затягнуться автоматично. Регулювати силу шнурівки можна з допомогою спеціальних кнопок. Коштують кросівки 720 доларів.

4. Шолом віртуальної реальності PlayStation VR – ґаджет, який відкриває нові горизонти для знайомства з світом цифрових технологій. Пристрій сумісний з консолями PlayStation 4 і PlayStation 4 Pro, коштує 400 доларів.

5. Будильник Hello Sense визначає температуру, вологість, освітленість і якість повітря в приміщенні, а також стежить за циклами сну, щоб забезпечити оптимальний час пробудження власника. Коштує пристрій від 149 доларів.

6. Шини Eagle 360, розроблені відомим виробником Goodyear, можуть переміщатися в будь-яких напрямках – не тільки вперед і назад, але і вбік. «Працюють» вони за рахунок використання магнітної левітації. Концепт виглядає незвично, в перспективі дозволить виконувати цікаві маневри і в критичних ситуаціях точно стане в нагоді.

7. Зубна щітка Ліз кожні 30 секунд вібрує, щоб нагадати користувачеві, що потрібно перейти на чистку іншої зони зубного ряду. Пристрій покликаний допомогти чистити зуби правильно. Коштує розумна зубна щітка від 25 доларів.

8. Dyson Supersonic через відсутність лопатевого вентилятора всередині лише віддалено нагадує традиційний фен. Пристрій контролює температуру повітря, що подається і вимірює її раз у секунду, щоб уберегти волосся від небажаного впливу занадто гарячого повітря. А ще він практично не шумить. Коштує Dyson Supersonic 399 доларів.

9. Дрон DJI Maviс Pro – найбільш компактна модель в лінійці виробника. Її основні перевага – складна конструкція і 4К-камера. Безпілотник може розвивати швидкість до 65 км/год, а ємності акумулятора вистачить приблизно на 27 хвилин польоту або для подолання дистанції в 13 км. Для отримання більш плавної картинки застосовується трьохосьовий стабілізатор. Коштує дрон 999 доларів.

10. Arc InstaTemp – термометр, який виміряє температуру, не торкаючись тіла. Вимірювання займає 2,5 секунди, значення відображається на великому екрані, причому загоряється індикатор безпеки – зелений (нормальна температура), жовтий (підвищена) або червоний (необхідно терміново вжити заходи, щоб збити її). Ціна звичайної версії пристрою – 40 доларів.

11. Minimed 670g – штучна підшлункова залоза, розроблена компанією Medtronic. Вона позбавить діабетиків від необхідності регулярно робити ін’єкції інсуліну. Вимірюючи рівень гормону в крові кожні п’ять хвилин, вона викидає в кров потрібну кількість інсуліну. Продажі пристрою запустять в 2017 році.

12. Станція Tiangong-2, розроблена Китайським національним космічним агентством, носить неофіційну назву «Райський палац». Установка довжиною 10 м і шириною 4 м стане космічною лабораторією: тут розмістять своєрідний тренажерний зал і прилади для визначення показників роботи організму.

13. Протез руки IKO, розроблений Карлос Артуро Торресом, дозволить повернути дитині втрачену кінцівку. Особливість протеза – ігрові додатки, які дають дитині змогу відчути себе справжнім супергероєм. До речі, він сумісний з LEGO.

14. Розумний браслет UNICEF Kid Power Band коштує всього 40 доларів, але важливість його складно переоцінити. По-перше, браслет змушує дітей більше рухатися через це в мобільному додатку їм нараховуються бали. По-друге, гроші від продажу браслета UNICEF направляють на підтримку людей, які вмирають від голоду – це вже дозволило врятувати понад 30 тис. жителів планети.

15. Бездротові навушники Apple AirPods досі не прийшли на ринок, проте відгуки людей, яким пощастило їх тестувати, повні ентузіазму і позитиву. Найбільш незвичайні навушники в світі обійдуться в 191 долар.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button