Земля

Монстр в льоді – цікава знахідка (фото)

«Маленького монстра» біологи виявили в льодах на території Арктики. Ця тварина нагадує прибульця з космосу.

Коли ми говоримо «монстр», то підсвідомо розуміємо величезне, що вселяє жах чудовисько. Однак розмір – зовсім не головний критерій монструозності. Ще в XIX столітті Джеймс Дуайт Дана вперше описав дивний вид планктону, не схожий на своїх родичів. Він назвав його Monstrilla, «маленький монстр», і ім’я це цілком відповідає зовнішньому вигляду морських істот. Вчені минулих століть славилися своєю любов’ю до яскравих і екзотичних назв, що і до цього дня надає ботаніці та зоології неабиякий колорит.

У 2014 році експедиція в Арктику продовжила справу Дуайта і відкрила зовсім новий вид крихітних монстрів завдяки тому, що деякі його представники вмерзли в лід. Дослідники назвали різновид Monstrillopsis planifrons, тобто «маленький монстр з плоскою головою». Дослідження, подібні до цього, в черговий раз показують, що Арктика і Антарктида сповнені загадок, які чекають своїх першовідкривачів.

Монстр в льоду - цікава знахідка

Провідний автор дослідження Аурелі Делафорг відзначає в статті на порталі ZooKeys, що в міру просування дослідницької діяльності і аналізу біомів різних регіональних зон Арктики число нових видів тварин і рослин буде тільки збільшуватися. Незважаючи на те, що планктон ледь видно людським оком, насправді це один з найважливіших типів морських мешканців, який безпосередньо впливає на екосистему всієї планети.

M. planifrons – це дивне маленьке ракоподібне завдовжки всього в кілька міліметрів, що нагадує однооку восьмилапу креветку з пухнастими «вусиками». Крім цього, у «маленького монстра» можна помітити додаткову пару кінцівок, що нагадує зменшену копію кінцівок видри, а також незвичайного виду геніталії. Відкриття було вдалим, тому що саме в травні-червні можна спостерігати дорослих особин у всій своїй красі. В інший час вони або знаходяться в стадії личинок, або вже активно паразитують на молюсках.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button