Здоров'я

Головна небезпека парацетамолу на думку вчених

Вживання ліків на основі парацетамолу може призвести до порушення репродуктивної функції і проблем з розвитком плоду.

У 2018 році американські вчені провели дослідження, в якому взяли участь 455 добровольців старше 18 років, а також проаналізували архівні результати обстеження 1880 європейських близнюків і 1235 людей з афроамериканськими і іспанським корінням.

Фахівці виявили, що у всіх пацієнтів, які приймали ліки на основі парацетамолу, спостерігалося виснаження статевих гормонів, еквівалентне старінню організму на гормональному рівні на 35 років.

Як наголошується в статті, така клінічна картина може привести до дисфункції плаценти та порушення статевих функцій. Крім того, прийом парацетамолу під час вагітності може призвести  виникнення проблем, пов’язаних з розвитком нервової системи ембріона.

Одночасно в Каліфорнійському університеті Сан-Дієго відзначили, що дослідження проводилося методом спостереження і демонструє лише збільшення ризику виснаження гормонів у пацієнтів, що приймали препарат. Однак для того, щоб говорити про причинно-наслідковий зв’язок, необхідні подальші клінічні випробування, в рамках яких частина добровольців буде приймати парацетамол, а інші – пустушки.

Парацетамол є широко поширеним анальгетиком, що надає жарознижуючу дію. У західних країнах цей препарат відомий під назвою Acetaminophen (APAP).

Дослідження опубліковано в журналі EBioMedicine.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button