Екологія

Створено новий електрогенератор, який збирає енергію хвиль

Британська компанія Mocean Energy представила Blue X – прототип установки, призначеної для перетворення в електрику кінетичної енергії океанських хвиль.

Найближчим часом пристрій, що володіє масою 38 тонн і довжиною 20 метрів, встановлять на полігоні Європейського центру морської енергетики (EMEC) в гавані Скапа-Флоу для виконання попередніх тестів. Потім хвильовий генератор перемістять на інший майданчик EMEC в бухту Білл Кроу, щоб провести повномасштабні випробування. Як очікується, в наступному році Blue X підключать до підводної акумуляторної батареї.

На базі прототипу Mocean Energy планує створити дві моделі: велику Blue Horizon, призначену для роботи в складі хвильових електростанцій, і невелику мобільну Blue Star, яку можна буде використовувати, наприклад, як джерело живлення для підводних апаратів з дистанційним управлінням.

Проєкт підтримується Wave Energy Scotland (WES), органом уряду Шотландії, які відповідають за нагляд у сфері хвильової енергетики. В рамках програми Novel Wave Energy Converter WES вклав у розробку Blue X 4,56 мільйона доларів США.

Створено новий електрогенератор, який збирає енергію хвиль

Державна підтримка Blue X є частиною плану шотландського уряду по зниженню викидів парникових газів на 75% до 2030 року і доведення їх кількості до нульового рівня до 2045 року.

Нова установка повністю виготовлена в Шотландії. Наприклад, за виробництво основного обладнання відповідали компанії Fife і AJS Production, а Rybay Corrosion виконала малярні роботи.

За оцінками Mocean Energy, при використанні хоча б 1% всієї доступної енергії хвиль у світі, сумарний обсяг якої перевищує два теравати, можна забезпечити електрикою 50 мільйонів будинків і скоротити щорічні викиди вуглекислого газу на 50 мільйонів тонн.

Натхнення: ecotechnica.com.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button