Земля

Морські мешканці чують навіть окремого плавця

Вчені проаналізували гучність звуків, які людина видає, коли рухається по воді і під нею. Виявилося, що плавання призводить до виникнення характерних шумів, які чують морські мешканці.

Морские обитатели слышат даже отдельного пловца

Багато хто не розуміює, що звук у воді поширюється швидше, ніж у повітрі. В океані рух корабля може чутися за сотні кілометрів, тобто ще до того, як судно з’явиться над горизонтом. У новій роботі вчені вирішили з’ясувати, наскільки гучні звуки видає людина, коли пірнає з аквалангом або пливе на каяку.

Виявляється, все це відбивається на морських тварин. Шум створюється у момент занурення людини під воду. В процесі вчені з університету Кетрін (Австралія) записували звуки на підводні мікрофони.

Шум пов’язаний з бульбашками, що утворюються на поверхні. При кожному русі руками створюється акустична хвиля. Плавання брасом є більш тихим, ніж кролем. Люди прикладають різні сили, щоб триматися на воді. В цілому автори прийшли до висновку, що цей звук ніяк не відбивається на морських мешканців, але вони відмінно його чують.

Кнопка «Наверх»