Земля

В Іраку розкопали стародавній “бар” : він був побудований майже 5 000 років тому (фото)

Археологи знайшли стародавню таверну шумерської цивілізації. Про відкриття повідомляє France 24.

Група археологів з США та Італії знайшла стародавню таверну при проведенні розкопок в руїнах міста Лагаша. Розташоване недалеко від злиття річок Тигр і Євфрат, це поселення являло собою одне з древніх міст-держав Месопотамії, населених переважно шумерами.

На місці розкопок знайшли залишки глиняної холодильної системи, велику піч, лавки для відвідувачів і безліч наборів посуду (близько 150 тарілок). При цьому в багатьох тарілках збереглися сліди і залишки їжі, в тому числі кістки риб.

Розкопки території стародавньої таверни. Зображення: Lagash Archaeological Project

Дослідники називають це місце “баром”, оскільки пиво було найпоширенішим напоєм у шумерів і, ймовірно, в цьому громадському закладі теж не обходилося без нього. Один з рецептів виробництва такого напою дослідники знайшли на глиняній табличці, розташованій в будівлі храму в тому ж районі міста.

Розкопки території стародавньої таверни. Зображення: Lagash Archaeological Project

Лагаш займав понад 450 га і був одним з найбільших поселень на півдні сучасного Іраку в III тисячолітті до нашої ери, відзначають автори дослідження. При цьому вони вважають, що, крім політичного і релігійного значення, у міста також була промислова функція. Він, мабуть, був точкою тяжіння ремісників з усієї округи.

Розкопки на території поселення допомагають вченим більше дізнатися про життя простих людей того періоду.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button