Земля

Морській фауні загрожує апокаліпсис

Діяльність людини може завдати непоправної шкоди світовому океану. Якщо не вжити необхідних заходів щодо захисту морської фауни, то в найближчі 150 років можна чекати різкого скорочення видового багатства морів і океанів планети. З таким невтішним прогнозом виступили американські вчені.

24-01-15-foto-600x400-1 (2)

Вони відзначають, що багато чого змінилося за останні два століття. “Наш набір риболовних снастей помітно розширився за цей час і індустріалізувався. Всі дані, які ми зібрали, говорять про те, що ми можемо почати справжню морську індустріальну революцію найближчим часом. Ми самі себе підштовхуємо до того, щоб відтворити той екологічний Апокаліпсис, який ми влаштували для сухопутної фауни в недавньому минулому “, – говорить Дуглас МакКоулі з університету Каліфорнії в Санта-Барбарі.

[ads2] Як відзначають вчені, з початку індустріальної революції в Європі з лиця планети зникло близько 500 видів тварин. Рівнини були розорані під ріллі, а ліси знищувалися заради видобутку корисних копалин, деревини або збільшення площі сільськогосподарських угідь. Тепер справа дійшла до світового океану. Стали з’являтися морські ферми і “ранчо” – кормушки для тунця, а також ферми креветок,  які”з’їдають” мангрові зарості в Атлантиці. Розробляються проекти з видобутку корисних копалин на дні океану.

Хоча ефект від початкової “індустріалізації” океану поки що невеликий (наголошується, що взагалі за останні п’ять століть вимерло лише 15 видів морських тварин), вчені вже висловлюють побоювання з приводу можливого різкого зменшення чисельності видів у майбутньому. За їх даними, в останні роки більше 90 відсотків видів великої морської риби і приблизно третину різновидів креветок і дрібних риб вже пережили скорочення ареалу проживання. Крім того, за останнє сорокаріччя середня “щільність населення” океанів скоротилася на 22 відсотки.

Читайте також: У Світовому океані плаває близько 270 тисяч тонн пластику

На думку дослідників, в основному дані скорочення пов’язані з комерційним виловом риби і морепродуктів, а також антропогенною зміною клімату. В якості пропонованих заходів щодо захисту морської фауни вчені запропонували створювати великі природоохоронні зони у відкритому океані, де б заборонявся видобуток корисних копалин і вилов риби. Втім, ймовірно, навіть цього не буде достатньо для повноцінного захисту видів – середовище проживання в таких заповідниках може деградувати або зруйнуватися в результаті видобутку мінеральних ресурсів та зміни клімату, вважають екологи.

Натхнення: cryptozoo.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button