Авто

Мотористи Формули-1 почали випробувати нове біопаливо для болідів

Біопаливо, що стало буденністю для звичайних автомобілів, приходить в Формулу-1. Виробники моторів вже почали тестування нового палива.

Чемпіонат світу збирається домогтися нульового рівня викидів вуглецю до 2030 року.

Autosport

Організатори чемпіонату світу з автогонок у класі Формула-1 оголосили про початок випробувань екологічно чистого палива, яке повністю зроблено з біологічно розкладаючих відходів. Перші зразки нового бензину вже передані Mercedes-Benz, Ferrari, Renault і Honda для тестування на двигунах цих марок.

«Ми маємо намір допомагати планеті і знижувати кількість вуглецевих викидів у Формулі-1 завдяки новим технологіям. Паливо, створене цілком з біологічно розкладаючих відходів, дозволить домогтися поставлених цілей до 2030 року зробити чемпіонат світу екологічно-нейтральним видом спорту. Розроблений спільними зусиллями Міжнародної автомобільної федерації і провідних енергетичних компаній домогтися того, щоб в Формулі-1 з’явилося максимально ефективне паливо з мінімальним впливом на екологію »– заявив президент Міжнародної автомобільної федерації Жан Тодт.

Перехід Формули-1 на біопаливо очікується в 2025-2026 році після того, як в чемпіонаті світу повинні вступити нові технічні вимоги до силових установок. З 2021 року паливо для болідів вже може містити до 10% нового біопалива.

Нагадаємо, на початку осені організатори чемпіонату з перегонів електромобілів ABB FIA Formula E оголосили про офіційне визнання серії першим у світі видом спорту, які мають нульовий «вуглецевий слід». Заяву про це зробили під час відкриття Тижня клімату в Нью-Йорку.

Для того, щоб знизити негативний вплив на навколишнє середовище, в ABB FIA Formula E оптимізують логістику переміщення учасників серії по світу, відмовляються від одноразового пластику у своїй роботі і збільшують термін служби літій-іонних акумуляторів. В рамках компенсації неминучих викидів в ряді країн світу Formula E підтримує різні екологічні проєкти.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button