Людина

Мозок дівчаток розвивається швидше

Мозок дівчаток розвивається швидшеБританські вчені встановили, що у дівчаток мозок дорослішає швидше, ніж у хлопчиків. Нове дослідження пояснило причину більш раннього дорослішання дівчаток, які випереджають хлопчиків у розвитку в підлітковому віці. Результати роботи були опубліковані в журналі Proceedings of the National Academy of Sciences.

Фахівці з Ньюкаслського університету виявили, що мозок дівчаток дозріває раніше і починає оптимізувати процеси у віці 10 років, у хлопчиків цей процес розтягується до досягнення ними 20 -річного віку. Вчені пояснюють, що вся справа в ранньому формуванні у дівчаток основних зв’язків і з’єднань між різними мозковими зонами і клітинами.

Виявляється, з віком людський мозок реорганізує і скорочує збудовані ще в дитинстві зв’язки і з’єднання, залишаючи найважливіші. Після цього будуються нові зв’язки, які постійно підтримуються і зміцнюються. “Це частина нормального процесу навчання. З віком непотрібні з’єднання між клітинами розпадаються, деякі частини мозку стають меншими, залишаючи місце більш раціональній та ефективній обробці інформації “, – відзначає доктор Маркус Кайзер (Marcus Kaiser), провідний автор роботи.

У рамках дослідження вчені сканували ділянки мозку 121 людини у віці від чотирьох до 40 років за допомогою дифузійно тензорної магнітно-резонансної томографії. Дифузійна тензорна візуалізація – (методика магнітно -резонансної томографії, що дозволяє оцінити дифузію молекул води вздовж мієлінової оболонки аксонів нервових клітин головного мозку і, таким чином, отримати інформацію про інтеграцію структур білої речовини і зв’язках між ними).

У результаті було виявлено, що ключові з’єднання між областями мозку зберігаються. Скорочення ж непотрібних зв’язок допомагає ефективно реорганізувати роботу мозку, в результаті він краще зосереджується на важливій інформації. “У дівчаток усі ці процеси відбуваються у віці 10 років, а у хлопчиків це відбувається пізніше, коли вони вже стають юнаками – не раніше 20 років”, – підсумовує доктор Кайзер.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button