Людина

Вчені розповіли, як правильно спати

Правильно складений розклад нічного відпочинку і суворе дотримання циркадних ритмів дозволяє значно поліпшити продуктивність і відчувати себе бадьорим і здоровим, з’ясували дослідники з Медичного коледжу Альберта Ейнштейна в США.

Ще одним важливим фактором є поза уві сні — для того щоб підтримувати правильне положення голови та шиї, потрібні спеціальні подушки. Для найбільш повного і швидкого розслаблення експерти з Національного фонду сну США радять підкладати подушку під ноги у тому випадку, якщо людині комфортніше спати на спині.

Найгіршим положення для сну дослідники назвали відпочинок на животі, оскільки під час такого відпочинку внутрішні органи людини відчувають серйозне навантаження.

Матеріалом для дослідження стали дані загальних медичних досліджень, зібрані з 2002 по 2011 роки за участю 765 тисяч жителів США. Вчені зіставили зазначені піддослідними випадки недостатнього сну і інформацію метеорологічних служб про температурних умовах.

У результаті з’ясувалося, що аномальне зростання температури на 1 градус за Цельсієм призводить до трьох випадків нестачі сну на 100 чоловік в місяць. Негативний вплив потепління в нічний час стає більш гострим у літній період. Вчені також зазначили, що особи з більш низьким матеріальним достатком, а також ті, хто старше 65 років, найбільше страждають від недосипання, пов’язаного зі стрибками температури.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button