Наука

М’язова маса продовжує життя

Вчені заявили, що м’язова маса продовжує життя. Вправи можуть надати ефект навіть тоді, якщо людина не націлена на спалювання жиру.

Image by calibra from Pixabay

Про те, що спорт робить корисний вплив на організм, ми чуємо повсюдно. Нове дослідження було проведено вченими, які представляють медичну школу Девіда Геффена при Каліфорнійському університеті. Експерти розглянули те, як нарощування м’язової маси може зміцнити загальне здоров’я і продовжити життя. Вони використовували подвійну рентгенівську абсорбціометрію, що дозволяє точно оцінити щільність тканин. З результатами роботи можна ознайомитися у виданні Sciense Daily.

Були проаналізовані дані Національного дослідження здоров’я та харчування за 1999-2004 роки. В рамках даного дослідження вдалося розглянути фізичний стан 6,5 тис.людей, що мають захворювання серцево-судинної системи. Всі вони були розділені на чотири категорії: мало м’язів і мало жиру, мало м’язів і багато жиру, багато м’язів і багато жиру, багато м’язів і мало жиру. Як виявилося, належні до останньої категорії люди мали найнижчий ризик смерті від серцево-судинних захворювань.

Це суперечить думці, згідно з яким для поліпшення фізичного стану потрібно перш за все спалювати жир. Отримані результати говорять про те, що підтримка м’язової маси грає не менш значиму роль для загального здоров’я людини.

Нове дослідження допомогло пояснити дивну, на перший погляд, картину, при якій людина, яка є власником підвищеного індексу маси тіла (ІМТ) менше ризикує померти від проблем з серцем. Адже більш високий ІМТ спостерігається не тільки у страждаючих ожирінням, але і у людей з великою м’язовою масою.

Індекс маси тіла є величиною, яка дозволяє оцінити ступінь відповідності ваги і росту людини. Це дає можливість проаналізувати, чи є маса нормальною, недостатньою або занадто великою. ІМТ дуже важливий при лікуванні багатьох захворювань.

До речі, фізичні вправи можуть не тільки збільшити тривалість життя, а й позитивно позначитися на інтелекті. Чіткий взаємозв’язок між заняттями спортом і поліпшенням показників пам’яті виявили американські вчені. З’ясувалося також, що фізичні навантаження призводять до поліпшення настрою.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments