Наука

Вчені дізналися, як стабільно низька зарплата пов’язана з передчасною смертю

Постійно низький рівень заробітку може бути пов’язаний з підвищеним ризиком передчасної смерті і надмірною смертністю, особливо в поєднанні з нестійкою зайнятістю.

Невисоку заробітну плату з недавніх пір стали розглядати як по-справжньому значущу проблему охорони здоров’я: наприклад, через низький дохід люди не тільки не можуть дозволити собі якісні продукти харчування, часто не отримують повноцінну медичну допомогу і ліки. Однак дотепер було мало досліджень, присвячених довгостроковим наслідкам невеликого заробітку на здоров’я.

Цю прогалину хоча б частково заповнили вчені зі школи громадської охорони здоров’я Мейлмана при Колумбійському університеті в Нью-Йорку (США). Метою їх роботи було вивчити зв’язок стабільно низькооплачуваної праці з ризиком передчасної смерті. Результати дослідження представлені в журналі JAMA Network.

У вибірку включили 4002 жителі США у віці 50-57 років (1854 — жінки), які працювали протягом як мінімум трьох періодів в 1992-2004-х і 1998-2010-х. Вони брали участь в дослідженні здоров’я пенсіонерів, спостереження тривали аж до 2018 року. Також в аналізі враховували соціально-демографічні фактори, стать і наявність захворювань.

Всього 718 осіб (17,9%) зіткнулися з так званою нестійкою зайнятістю. Низьку заробітну плату в минулому отримували 366 осіб (9,1%), 1288 учасників (32,2%) періодично заробляли мало, а 2348 (58,7%) ніколи не отримували занадто мало грошей.

“Згідно з нескоригованим аналізом, на частку тих, хто ніколи не отримував низьку зарплату, припало 199 смертей на 10 тисяч людино-років; тих, хто періодично отримував низьку заробітну плату, — 208 смертей на 10 тисяч людино-років; а тих, хто постійно отримував низьку заробітну плату, — 275 смертей на 10 тисяч людино-років. У моделях, скоригованих з урахуванням ключових соціально-демографічних змінних, стабільно низький заробіток виявився пов’язаний з більш високою смертністю (відношення ризиків — 1,35) і надмірною смертністю. Значні показники надлишкової смертності і підвищений ризик смерті спостерігалися у працівників з постійно низькою зарплатою і нестійкою зайнятістю (відношення ризиків склало 2,18 проти 1,17 у тих, хто заробляв мало, але був стабільно працевлаштований)», — розповіли вчені.

Таким чином, постійно низький рівень доходу корелює з підвищеним ризиком передчасної смерті та надмірною смертністю, особливо в поєднанні з нестабільною зайнятістю. Якщо це причинно-наслідковий зв’язок, то соціальна та економічна політика тієї чи іншої країни, мета якої – підтримати низькооплачуваних працівників (наприклад, закони про мінімальну оплату праці), може поліпшити показники смертності, підсумували автори статті.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button