Наука

Музика перед сном негативно позначається на його якості і викликає “вушних хробаків”

Багато людей слухають музику прямо перед сном, щоб розслабитися і швидше заснути. Майкл Скаллін, професор психології і нейробіології в Бейлорському університеті, США, виявив, що насправді улюблені пісні перед сном можуть зробити тільки гірше.

Image by Luisella Planeta Leoni from Pixabay

Недавнє дослідження Скалліна зосереджено на «феномені вушного хробака». Це мимовільне повторення музичних образів у власній свідомості, коли пісня вже закінчилася. «Наш мозок продовжує обробляти музику, навіть коли вона не грає, в тому числі коли ми спимо», – сказав Скаллін. «Всі знають, що слухати музику приємно. Підлітки й молоді люди зазвичай слухають музику перед сном. Але чим більше ви слухаєте музику, тим більша ймовірність підхопити “вушного хробака”, який не зникне під час засипання ».

В рамках дослідження було проведено опитування добровольців, а також лабораторний тест. В анкетуванні взяли участь 209 учасників, які розповіли про якість сну, звички прослуховування музики і частоту виникнення «вушних черв’яків», в тому числі про те, як вони стикалися з цим феноменом під час засипання, посеред ночі й відразу після пробудження вранці.

В експериментальній частині дослідження взяли участь 50 осіб, які спали в лабораторії, в той час, як вчені проводили полісомнографічні тести (реєстрація мозкових хвиль, частоти серцевих скорочень, дихання і багатьох інших показників організму під час сну).

«Перед сном ми включали три популярні і запам’ятовуючі пісні:” Shake It Off “Тейлор Свіфт,” Call Me Maybe “Карлі Рей Джепсен і” Do not Stop Believin “групи Journey», – розповідає Скаллін. «Ми випадковим чином розподілили учасників для прослуховування оригінальних версій цих пісень та інструментальних варіантів. Потім добровольці розповідали нам, чи зіткнулися вони з “вушним хробаком” чи ні. Потім ми аналізували їх біологічні дані та з’ясовували, як цей феномен впливав на фізіологію сну ».

Як виявилося, люди, які «заразилися» піснею, не тільки довше засипали, але і частіше прокидалися ночами і проводили більше часу в легких стадіях сну, не заглиблюючись в більш глибокі. А значить, якість їхнього сну сильно знижувався.

Ці результати суперечать ідеї про те, що музика – це гіпнотичний засіб, який може допомогти заснути. Організації охорони здоров’я зазвичай рекомендують слухати тиху музику перед сном, але, ймовірно, цього робити не варто.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button