Відео

Мультикоптер-лісник (відео)

Дослідники з Цюріхського університету розробили алгоритм, що дозволяє дронам самостійно літати в лісі, орієнтуючись по стежках. Лісові безпілотники, за задумом швейцарських фахівців, допоможуть знаходити людей в лісових зонах і горах.

Щороку тільки в Швейцарії екстрені служби реагують на тисячу дзвінків велосипедистів, які загубилися або отримали травми. На думку дослідників, дрони дозволять більш швидко та ефективно надавати людям, що потрапили в біду допомогу до того, як до них прийдуть рятувальники.

Безпілотник, розроблений швейцарськими фахівцями, орієнтується в лісі, використовуючи пару невеликих камер, схожих на ті, які встановлені на смартфонах. Щоб навчити програму правильно визначати стежки, розробникам довелося витратити кілька годин, подорожуючи по Швейцарським Альпам. За допомогою камер, закріплених на шоломі, було отримано понад 20 тис. знімків стежок.

Завдяки алгоритму безпілотник у незнайомій місцевості зміг вибрати вірний напрямок у 85% випадках. Для порівняння людина, опинившись у таких же умовах, зробить правильне рішення у 82% випадках.

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button