Відео

NASA представило ювілейне відео з 4 тисячами екзопланетами

NASA опублікувало незвичайне ювілейне відео, яке підсумовує більш ніж 25-річну роботу вчених. На ньому відомство представило відкриття 4 тисяч екзлопланет в галактиці Чумацький шлях, знайдених починаючи з 1992 року.

На відео NASA продемонструвала не тільки ці космічні тіла, але також спосіб їх виявлення і швидкість обертання навколо своєї осі. Чим швидше останнє, тим голосніше звучить нота при появі цієї екзлопланети на карті. Рожевим кольором позначені ті з них, що виявлено за допомогою вивчення коливань їх батьківських зірок, так називають радіальну швидкість.

Фіолетовим виділяються екзопланети, які були відкриті завдяки транзиту або визначенню перепаду яскравості центрів цих систем. Зелений говорить про виявлення шляхом вивчення гравітаційного збільшення кольору фонової зірки, а оранжевий – ті, що були помічені самим телескопом.

NASA показало на відео всю історію відкриття екзопланет вченими. Перша з них була виявлена в 1992 році, це дало поштовх до розвитку цього напряму. Особливістю екзопланет є те, що на них потенційно може існувати життя, саме тому їх вивчення є вкрай важливим не тільки для вчених, але й для всього людства.

Фахівці вважають, що з виведенням в космос телескопа Джон Уебб пошук таких об’єктів значно прискориться. Аналогічний ефект спостерігався в минулому. Мова йде про введення в експлуатацію телескопа Кеппера.

Кнопка «Наверх»
Закрыть