Технології

Інженери розробили бетон для очищення повітря в тунелях

Дослідники розробили фотокаталітичний бетон, який може видаляти дрібні тверді частинки, що виділяються з вихлопними газами автомобілів.

Інженери з Корейського інституту цивільного будівництва і будівельних технологій (KICT) розробили фотокаталітичний бетон, який ефективно видаляє дрібні тверді частинки з доріг. Розробка допоможе підвищити якість повітря в підземних автомобільних тунелях.

Фотокаталізатор є напівпровідниковий матеріал, який може розщеплювати забруднюючі речовини під впливом світла. Фотокаталізатори реагують з фотонами з утворенням активних форм кисню (АФК) з сильною окислювальною здатністю, яка перетворює попередники дрібних твердих частинок (оксид азоту, оксид сірки та інші) в нешкідливі речовини за допомогою фотокаталітичної реакції.

Інженери розробили технологію виробництва будівельних матеріалів з використанням пористого бетону з нанесенням оксиду титану. Аналіз використання модифікованого матеріалу показав, що концентрація оксидів азоту в повітрі знижується приблизно на 18% через 24 години після нанесення фотокаталітичного бетону.

Ілюстрація роботи фотокаталітичного бетону. Зображення: National Research Council of Science & Technology

Якість повітря в підземних автомобільних тунелях, як правило, гірше, ніж в інших дорожніх умовах, через погану циркуляцію повітря. Найбільш ефективним способом поліпшення його якості є випереджаюче видалення прекурсорів дрібнодисперсних твердих частинок, що утворюються з вихлопними газами автомобілів, відзначають автори дослідження.

Хоча технологія показала свою ефективність, буде потрібно час для виведення рішення на ринок. Існуюче рішення є дорогим і істотно вплине на вартість будівництва. Інженери продовжать роботу над методами виробництва, щоб знизити необхідні витрати.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button