Технології

Нова літій-іонна батарея працює, навіть якщо горить

Дослідники зі Стенфордського університету створили нову літій-іонну батарею, яка працює, навіть якщо горить. Це дозволить уникнути вибухів більшої частини пристроїв.

У статті, опублікованій в журналі Nano Letters, команда описує, як вони створили новий «вогнетривкий» твердотілий електроліт (SSE) і використовували його в своїх літій-іонних батареях. Крім цього, вони включили в нього вогнетривкий матеріал під назвою декабромдіфенілетан (DBDPE). Щоб створити новий твердотілий електроліт, команда спочатку використовувала тонку плівку, комбінуючи DBDPE з механічним підсилювачем.

Використання поліаміду має багато переваг, відзначають дослідники Ван. Він механічно міцний, має високу температуру плавлення (що знижує ймовірність короткого замикання), його можна виробляти на стандартних приладах і він недорогий.

Ще одна проблема, яку довелося вирішити дослідникам, полягала в тому, що поліамід не може проводити іони. Щоб виправити це, учені додали в суміш два різних полімери — оксид поліетилену (PEO) і біс (трифторметилсульфоніл) імід (LiTFSI).

 

«Нова розробка показала нам, що розумне використання сополімерів є новим способом вирішення проблеми з батареями з горючих полімерних електролітів», — зазначає дослідник Чуншен Ван.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button