Земля

На Алясці зафіксована масова загибель моржів

На узбережжі Аляски виявлені тіла кількох десятків моржів, більшості яких не виповнилося й року. На думку зоологів, причиною загибелі тварин є тиснява, влаштована їх більш старшими родичами.


Мертві моржі були виявлені 11 вересня недалеко від ескімоського села Пойнт Лей, повідомляє US News. Що стало причиною згубної для тварин тисняви, поки невідомо. Імовірно моржі могли злякатися білого ведмедя, мисливця або навіть літака, що пролітав зверху.

Згідно з інструкціями Служби охорони рибних ресурсів і диких тварин США, легкомоторні літаки не повинні наближатися до лежбищ моржів на висоту нижче 610 метрів, а вертольоти і багатомоторні літаки зобов’язані триматися ще вище, на висоті від 915 метрів.

У зв’язку із зміною клімату і таненням льодів моржі з’являються на узбережжі все раніше. В цьому році кілька сотень тварин вийшли на берег Аляски вже 3 серпня. В їх регулярній міграції може брати участь до декількох десятків тисяч тварин.

При цьому молодим моржам важко триматися на березі пліч-о-пліч з дорослими тваринами, такими, що важать до тонни, що часто призводить до їх загибелі під час масової паніки.

Кнопка «Наверх»