Екологія

На Алясці з’явилися “кліматичні біженці”

Жителі села Шишмарев на Алясці з населенням близько 560 осіб проголосували за переселення в інше місце через загрозу підвищення рівня моря, викликаного глобальним потеплінням. Голоси розподілилися наступним чином: 89 — «за», 79 — «проти».

3b6d962b0f4d7191d150c2abcb5bac36
У липні 2002 року жителі села вже намагалися переселитися в інше місце, але зіткнулися з низкою логістичних труднощів, такими як пошук нового дому і відсутність фінансування.

Село знаходиться на вузькій смузі пляжу довжиною близько 5 кілометрів і шириною близько 400 метрів. На півночі знаходиться Чукотське море, на півдні — вузька протока. Більшість жителів — корінні інуїти, що займаються полюванням, рибальством і збиральництвом.

За свідченням старожилів села, за останні 15 років їм довелося пересунути 13 будинків з одного кінця села в інший у зв’язку з ерозією суші, яка викликана таненням мерзлоти, підвищенням рівня моря і непередбачуваними штормами. Населення побоюється, що протягом наступних 20 років весь острів зануриться під воду.

Фахівці армії США підрахували, що для переселення села на материк потрібно 179 мільйонів доларів. У минулому році Міністерство внутрішніх справ США виділило 8 мільйонів доларів для надання допомоги корінним американцям, які зіткнулися з проблемою глобального потепління.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button