Екологія

Вугільна промисловість стає менш вигідною, ніж «зелена»

Згідно з новим дослідженням Rocky Mountain Institute, The Carbon Tracker Initiative і The Sierra Club поновлювані джерела енергії, такі як вітроелектростанції і сонячні батареї, будувати набагато дешевше, ніж продовжувати експлуатувати 40% існуючої вугільної промисловості.

Зараз багато країн прагнуть до більш екологічного споживання енергії і на цьому тлі показують вражаючі цифри виробництва «зеленої» електроенергії. У новій доповіді група експертів заявила, що вугілля досягло фінансового «переломного моменту», що робить його неконкурентоспроможним на більшості ринків. Автори підрахували, що третина світового вугільного ринку вже обходиться дорожче, ніж будівництво нових відновлюваних джерел енергії. У звіті також йдеться про те, що частка неконкурентоспроможних вугільних електростанцій у всьому світі збільшиться до 60% до 2022 року і до 73% до 2025 року.

В рамках Паризької угоди 2015 року (угода Рамкової конвенції ООН про зміну клімату, що регулює заходи щодо зниження вмісту вуглекислого газу в атмосфері з 2020 року) країни повинні утримати зростання глобальної середньої температури «набагато нижче» 2 °C і «докласти зусиль» для обмеження зростання температури в 1,5 °C. Міжурядова група експертів зі зміни клімату заявила, що для досягнення такої мети до 2030 року світове споживання вугілля має скоротитися на 80% нижче рівня 2010 року.

На цей час, якщо говорити про Європу, то аналіз показав, що 81% вугільної промисловості Європейського Союзу вже неконкурентоспроможна, а це означає, що без державної підтримки заводи перестануть існувати. У Китаї цей показник становить 43%, а через п’ять років він зросте майже до 100%.

«Вугільна енергетика стикається з економічним старінням, незалежно від цін на вуглець і політики забруднення повітря», — сказав Метт Грей, керуючий директор і відділу енергетики ініціативи Carbon Tracker. «Закриття вугільних станцій та заміна їх дешевшими альтернативами не тільки заощадить гроші споживачів і платників податків, але й може зіграти важливу роль у майбутнє відновлення економіки».

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button