Земля

На Алясці активізувалися вулкани з невідомої причини

Дуга Алеутських островів простягається прямо по кордоні двох тектонічних плит, тому активність вулканів там не рідкість. Однак останній раз разом вулкани гуркотіли тільки в 90-х роках. Що тоді, що зараз причина пробудження невідома.

Ось уже тиждень триває одночасне виверження відразу трьох вулканів в ланцюзі Алеутських островів на Алясці – Великого Сіткіна, вулкана Павлова і Семисопочний. Обсерваторія вулканів Аляски повідомила, що ситуації присвоєно помаранчевий рівень небезпеки. Це означає, що активні виверження тривають, але вони відносно невеликі й з мінімальними викидами попелу. «На Алясці багато вулканів, і в середньому ми бачимо, може бути, одне виверження в рік», – поділився Метью Льовен, геолог-дослідник обсерваторії. «Три виверження одночасно – менш поширене явище, але таке трапляється».

На горі Павлова і Семисопочним було виявлено лише незначну кількість попелу, а на Великому Сіткіне – його і зовсім немає. Однак з Великого Сіткіна тече лава, а в Семисопочний були зафіксовані сильні сейсмічні поштовхи й кілька вибухів. Крім того, поштовхи були помічені під вулканічним комплексом Атка, а під горою Клівленд різко підвищилася температура. Вчені поки привласнили жовту їм ступінь небезпеки.

Вулканічна активність для Алеутських островів не рідкість, тому що ланцюг островів простягається прямо між двома тектонічними плитами – Тихоокеанської й Північноамериканської. Вчені не переживають на рахунок того, що пробудження одного з вулканів сприяє пробудженню іншого, проте між Великим Сіткіном і Семисопочним майже 290 кілометрів. У 1996 році вулканічна активність поширилася на 870 кілометрів, геологи припустили, що це сталося завдяки щасливому випадку. Минулого року експерти прийшли до висновку, що сукупність громихателей дуги являє собою частину супервулкана. Але з сьогоднішніх героїв тільки гора Клівленд входить в цю групу.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments