Земля

Собаки дійсно розуміють, що ми говоримо

Коли людина чує мову співрозмовника, вона реагує не тільки на те, що він говорить, не виключно на слова і пропозиції, а й на інші особливості мови – на емоційний тон і на стать промовця, наприклад. Тепер дослідники надають перші свідчення того, що собаки також диференціюють та «обробляють» ці різні компоненти людської мови.

«Хоча в ході нашого дослідження ми і не з’ясували, яку частину нашої мови і яким саме чином розуміють собаки, ми можемо сказати, що ці тварини реагують не тільки на слова, а й на іншу змінну інформацію, компоненти якої обробляються в різних областях головного мозку », – вважає Вікторія Раткліфф (Victoria Ratcliffe) зі Школи психології при університеті Сассекса.

Собаки дійсно розуміють, що ми говоримо

Попередні дослідження показали, що, коли мозок собаки обробляє вокалізацію інших псів, задіюється в основному ліва півкуля мозку. Раткліфф і її науковий керівник Девід Ребі (David Reby) вирішили зрозуміти, чи стосується це і обробки інформації, що передається за допомогою людської мови. Вони включали записи розмови так, щоб звуки проникали в обидва вуха собак і з однаковою амплітудою.

[ads2] «Інформація, що сприймається одним вухом, передається, як правило, в протилежну півкулю мозку, – пояснює Раткліфф. – Якщо одна півкуля більш спеціалізована на переробку певної інформації в звук, то інформація сприймається як та, що надходить в протилежне вухо».

Припущення, засноване на результатах попередніх досліджень, полягало в тому, що якщо тварина обробляє звук за допомогою лівої півкулі, то вона буде повертати голову вправо, і навпаки.

Читайте також: Вчені навчилися визначати настрій собаки по рухах її хвоста

Коли на запису звучала команда людини, виголошена без емоцій, 80% собак повернули голови вправо, сконцентрувавшись на словах, а не на емоціях. Якщо ж команди були сказані емоційно, але при цьому невірно (деякі приголосні, наприклад, не були вимовлені, для того щоб слово звучало незрозуміло), більшість собак повернули голови наліво. Це, на думку вчених, свідчить про те, що собаки, як і ми, обробляють різні компоненти людської мови різними областями мозку.

Робота Раткліфф також показує, що собаки вміють розпізнавати кілька людських слів за змістом.

[box type=”success”]«Це особливо цікаво, адже наші результати показують: обробка мовних компонентів в мозку собаки розділена між двома півкулями майже таким же чином, як і в людському мозку, – коментує Ребі. – Звичайно, це ще не означає, що собаки розуміють все, про що ми, люди, говоримо, або що вони мають людську здатність до мови. Але ми підтвердили гіпотезу про те, що наші чотириногі друзі звертають увагу не тільки на те, хто ми і як говоримо, але і на те, що ми говоримо ».[/box]

Це хороші новини для любителів поговорити зі своїми вихованцями. Може, собаки і не розуміють все, що сказано, але вони завжди уважно слухають нас.

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


2 Коментарів

  1. Собаки, в нашей семье, живут более двадцати пяти лет, поэтому опыта и общения – достаточно ! На мой взгляд, они не только понимают, что говорят, но и предугадывают предстоящие события, с одной существенной оговоркой – если оно (событие) непосредственно связано с ними. Расскажу один случай из прошлого. Меня позвала жена и говорит: * Веришь, что наши собаки телепаты*? Я ей в ответ: *Нет , конечно.* Она рассказала, что собирается делать в ближайшие пять минут. Затем молча садится на диван и начинает думать о том, что сейчас она оденется и пойдет гулять с *Никой* и *Рейси*. Собаки при этом спали. Прошло совсем немного времени, минуток пять, а возможно и меньше, обе собаки почти одновременно, подхватываются и мчатся к моей жене. Прогулка , лучшее время препровождение для них. Я в шоке, а жена улыбается с видом победителя. Такое же она проделывала с ними когда сидела и просто мысленно представляла, что вот сейчас будет их кормить! Все отлично получалось !!!
    (:smile:)

    1. Да, есть такое ). Они ещё очень хорошие психологи и психотерапевты, по своим скажу )

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button