Земля

Цунамі 2004 року – як це було

26 грудня світ згадував катастрофічне цунамі 2004 року, яке забрало сотні тисяч людських життів. Як повідомляє портал телемережі Al Arabiya, в суботу по всій Азії пройшли меморіальні служби в пам’ять про загиблих і постраждалих в найсильнішому стихійному лиху.

69755ef200d23245a46300a2ff0687e0
У пам’ятних заходах в Індонезії, Індії, Шрі-Ланці, Таїланді та інших постраждалих країнах примняли участь державні службовці, дипломати та близькі загиблих.

Найбільше постраждала Індонезія – на провінцію Ачех припав перший, найпотужніший удар хвилі. Як повідомляє DW-World, вранці 26 грудня безліч людей в провінції зібралися в мечетях. Інші вирушили до місць масових поховань. В цей район прибув і віце-президент країни Юсуф Калла.

“Я втратив під час цунамі двох дітей, але досі не знаю, де вони поховані, – заявив політик, виступаючи на жалобній церемонії в місці масового поховання у столиці – місті Банда-Ачех. – Але тут я молюся за всіх жертв”.

У Шрі-Ланці 200 осіб, що вижили в найбільшій в світовій історії залізничній катастрофі, вирушили на спеціальному поїзді в село Пералія. 26 грудня 2004 року хвиля цунамі накрила переповнений пасажирський поїзд Queen of the Sea Line, маршрут якого проходив у 200 метрах від узбережжя океану. Ця трагедія, за різними оцінками, забрала від 1700 до 2000 людських життів. Всього ж тільки на Шрі-Ланці від удару стихії загинуло понад 40 тисяч осіб.


Пам’ятні заходи проходять і в Таїланді – на Пхукеті і в сусідніх провінціях, пишуть “Новини Пхукета”. У Таїланді жертвами стихії стали понад 10 тисяч осіб (3000 осіб досі вважаються зниклими без вісті, 5400 загинули, близько 8500 отримали травми). У провінціях Пхукет, Пханг-Нга і Крабі важко знайти сім’ю, яку не зачепила ця трагедія.

Катастрофічне цунамі 2004 року було викликано підводним землетрусом в Індійському океані, який відбувся 26 грудня біля берегів острова Суматра в 7:59 за місцевим часом. Магнітуда землетрусу склала, за різними оцінками, від 9,1 до 9,3 – це третій по силі землетрус за всю історію спостережень.

Цунамі обрушилося на узбережжя Індонезії, Шрі-Ланки, Індії і Таїланду, викликавши катастрофічні руйнування. Загинуло, за різними оцінками, від 225 до 300 тисяч людей, тисячі досі вважаються зниклими без вісті.

За підрахунками вчених, енергії, вивільненої в день землетрусу, виявилося в 1500 разів більше, ніж після скинутої на Хіросіму атомної бомби, її вистачило б на те, щоб закип’ятити по 150 літрів води кожному жителю Землі.

Рівно за рік до трагедії в Південно-Східній Азії, з точністю до години, стався сильний землетрус в Ірані, який забрав життя близько 40 тисяч осіб.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button