Людина

На борту МКС тепер можна скуштувати справжній італійський еспресо

Не секрет, що перебуваючи півроку на борту МКС членам екіпажу доводиться відмовлятися від безлічі земних задоволень. Але схоже, справа зрушила з мертвої точки, і після нелегкого робочого дня вони можуть дозволити собі філіжанку неповторного ароматного італійського еспрессо.

Таке стало можливим, завдяки космічній кавоварці ISSpresso, розробленої італійськими інженерами компаній Lavazza, Agrotec та Італійського космічного агентства. Протестувати новинку взялося NASA.

Космічна кавоварка відрізняється від своїх земних «родичів» перш за все тим, що їй доводиться працювати в умовах невагомості. У ISSpresso реалізована так звана капсульна система, яка дає змогу заповнювати спеціальні пластикові мішечки. До речі, машина розрахована і на інші напої. Її навіть можна використовувати для приготування деяких страв.

[ads2] З урахуванням того, що в ISSpresso використовується примусова подача рідини під тиск 400 бар, всі пластикові трубки замінені металевими. Вода надходить в унікальну електричну систему, де нагрівається і далі змішується з вмістом стандартних (земних) кавових капсул.

Традиційну чашку кави астронавтам замінює спеціальний пластиковий мішечок, прикріплений до машини особливим чином. Після того, як кава випита, гідравлічний контур машини очищається. Скуштувати підбадьорливого напою можна через пластикову трубочку. Машина важить 20 кг і відповідає всім вимогам безпеки.

Кнопка «Наверх»
Закрыть