Людина

Шопінг робить людей у три рази щасливішими

shoping_resizedНові дослідження показали, що похід в магазин за покупками – це не порожній і поверхневий метод терапії, він може бути ефективним способом мінімізації печалі. Як стверджують дослідники, шопінг може навіть допомогти людині відчувати себе впевненіше в колі свого спілкування.

Покоління споживачів звикли задовольняти своє бажання бути в курсі останніх новинок моди і технологій, просто переглядаючи рекламні проспекти і вітрини в магазинах. Проте дослідники з Мічиганського університету довели, що шопінг-терапія не повинна більше відхилятися науковим співтовариством. Вони стверджують, що вона може допомогти людям подолати меланхолію.

У рамках дослідження було проведено три експерименти для виявлення здатності прогулянки по магазинах боротися з почуттям смутку. Дослідження показало, що купівля чого-небудь робить людину в три рази щасливішою, в порівнянні з тими, хто просто заглядає у вітрини, пише британський таблоїд Mail Online.

Попередні дослідження показали, що покупці відчувають позитивні почуття, розмірковуючи про свою останню покупку, коли вона була мотивована бажанням підняти настрій. Інші сказали, що вони відчували менше печалі, роблячи покупки, ніж до того, як вирушали за ними.

Однак, як кажуть дослідники, до цих пір залишається неясним, яка зі складових шопінг-туру має настільки позитивний для людини ефект. У майбутньому вчені мають намір з’ясувати, чи обумовлений цей позитивний вплив відволіканням уваги людини від проблеми або просто за час проведений в магазинах час стирає з пам’яті спогади про неприємний випадок.

“Наша робота показує, що прогулянка по магазинах може допомогти відновити почуття особистого контролю над своїм середовищем і зменшити печаль, – сказали вони. – Шопінг-терапію (покупку товарів з метою позбутися стресу) часто називають неефективною, марнотратною і темною стороною споживчої поведінки, але ми вважаємо, що роздрібна терапія розглядалася занадто негативно, і що шопінг може бути ефективним способом мінімізувати печаль”.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button