Екологія

На Дніпропетровщині запустили когенераційну установку на шахтному метані потужністю 1,6 МВт

У Павлограді(Дніпропетровська область) на шахті “Степова” ввели в експлуатацію когенераційну установку з виробництва електроенергії і тепла з шахтного метану потужністю 1,56 МВт.

Проєкт реалізувало “ДТЕК шахтоуправління” Першотравенське “(об’єднання “ДТЕК Павлоградвугілля”) спільно з українською Recycling SoluJons, передає ecotown.com.ua.

Вироблена на когенераційній установці електро – і теплова енергія використовується на шахті для обігріву та енергопостачання блоку №2.

“На шахті “Степова”, де ми щорічно отримуємо близько 2 млн тонн вугілля, у процесі видобутку виділяється велика кількість метану, який ми зараз відкачуємо за допомогою дегазаційної установки, – повідомив директор з видобутку вугілля “ДТЕК Енерго” Михайло Барабаш. – Зараз газ, який раніше просто викидали в атмосферу, перетворюється на електрику завдяки спалювання і з мінімальним впливом на навколишнє середовище”.

За словами генерального директора Recycling Solutions Дмитра Ануфрієва, в Україні переробляється тільки 1% шахтного метану. “Обсяг інвестицій у проєкт склав $2,6 млн, – зауважив він. – Ми відповідали за розробку технічного рішення, залучення фінансування, будівництво, запуск проєкту і наразі займаємося його операційним управлінням».

Аналогічні проєкти планують впровадити ще на двох шахтах об’єднання “ДТЕК Павлоградвугілля”. «Це дозволить в найближчі два роки знизити парникові викиди при виробництві вугілля приблизно на 3%», – зауважують ініціатори проєкту.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button